banner21

banner25
25 Eylül 2020 Cuma

Kitreli Köyünde Kısmı Karantina Kararı Alındı

ABD DOST VE MÜTTEFİK OLAMAZ

13 Kasım 2018, 11:46
ABD DOST VE MÜTTEFİK OLAMAZ
Recep Ulusoy
Dün­ya­nın Jan­dar­ma­lı­ğı­na 1900'lü yıl­lar­da so­yu­nan ABD bi­rin­ci dünya sa­va­şı­na ve ikin­ci dünya sa­va­şı­na ön­der­lik yap­mış, ve­si­le ol­muş­tur.

Os­man­lı’nın yı­kıl­ma­sın­dan sonra Tür­ki­ye’yi 1950'lerde müt­te­fik yapan ABD dost gibi gö­rün­se­de sü­rek­li içten içe düş­man­lık yapıp ül­ke­mi­zin ge­liş­me­si­ne engel oldu.
Ül­ke­mi­zi 1952'de NATO’ya so­ka­rak Var­şo­va Pak­tı­na yani Ko­mü­nist dev­let­le­re karşı kul­lan­dı.


ABD, Ko­mü­nizm yı­kıl­dık­tan sonra düş­man ola­rak İslamı (Müs­lü­man­la­rı) hedef tah­ta­sı­na koydu. Ül­ke­miz­de as­ke­ri dar­be­le­rin ol­ma­sı­nı sağ­la­dı. ABD asla dost ve müt­te­fi­ki­miz de­ğil­dir.
Tür­ki­ye Su­ri­ye ko­nu­sun­da Rusya ve İran’la bir olun­ca son yıl­lar­da düş­man­lı­ğı iyice art­mış­tır. S400 füze sis­te­mi­ni ken­di­le­rin­den de­ğil­de Rusya’dan alın­ca ül­ke­mi­zi en­gel­le­me­ye kal­kış­tı. ABD ül­ke­mi­zin S400 alı­mı­nı en­gel­le­ye­me­yin­ce teh­dit, şan­taj, eko­no­mik yap­tı­rım bas­kı­sı­nı ve Papaz Brun­son tu­tuk­lan­ma­sı­nı ba­ha­ne ede­rek fa­şi­zan bas­kı­lar uy­gu­la­dı.
2003 yı­lın­da ABD Kuzey Irak’ta Bar­za­ni’ye özerk Kürt dev­le­ti­ni kur­dur­du. 34 yıl­dır mü­ca­de­le et­ti­ği­miz PKK’yı des­tek­le­di.
Şim­di­de PKK baş­la­rı­nın ya­ka­lan­ma­sı için mil­yon­lar­ca dolar ödül koy­du­ğu­nu söy­lü­yor. PKK ör­gü­tü­nün sonu ge­lin­ce ABD şim­di­de PKK, PYD, YPG’yi bir­leş­ti­re­rek Kuzey Su­ri­ye’de özerk Kürt dev­le­ti (ko­ri­do­ru) kur­dur­ma­nın pe­şin­de ko­şu­yor.
YPG ve PYD’ye bin­ler­ce tır do­lu­su silah ve mü­him­mat sağ­la­dı ve eği­tim verdi.
Ata­la­rı­mız ga­vur­dan dost, do­muz­dan post olmaz de­miş­ler. Ne güzel söy­le­miş­ler.
Yüce Allah Kuran’da “Siz­den (di­ni­niz­den) ol­ma­yan­lar size dost gibi gö­rün­se­ler de asla onlar ger­çek­ten dost ol­maz­lar.” bu­yu­ru­yor.
ABD dev­le­ti­ne yö­ne­ti­mi­ne ve Trump’a asla gü­ven­me­me­li­yiz. ABD baş­kan Trump ile bir­lik­te kü­re­sel eş­kı­ya­lık ya­pı­yor.
Or­ta­do­ğu’da si­yo­nist İsrail terör dev­le­ti­ni ko­ru­yor ve bek­çi­li­ği­ni ya­pı­yor.

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  E-GAZETE
  ARŞİV