banner21

banner25
22 Eylül 2020 Salı

Sabaha Kadar 21 Adet Deprem Meydana Geldi

NİCE 15. YILLARA

09 Şubat 2019, 10:47
NİCE 15. YILLARA
Yaşar Ekenel
Basın, top­lu­mun hem gözü, hem ku­la­ğı hem de bey­ni­dir. Hal­kın bil­gi­len­di­ri­li­şi­nin bi­rin­ci elden kay­na­ğı­dır.
Os­man­lı'da Jön Türk­ler ve ita­at­çi­le­rin en büyük si­la­hı ba­sın­dı. Ede­bi­yat­çı­la­rı­mı­zı, Ede­bi­yat­çı eden de ba­sın­dır.
Tek­no­lo­ji­ye, insan ya­şan­tı­sı­na yön veren ba­sın­dır. İle­ti­şi­min tek kay­na­ğı, oku­ma­yı öğ­re­ten ve sev­di­ren­dir basın.
BOR'UN SESİ GA­ZE­TESİ de 15 yıl­dır Bor'un dert­le­ri­ni dile ge­tir­miş, ba­şa­rı­yı övmüş, ya­pı­lan­la­rı du­yur­muş, ya­pıl­mak is­te­ni­le­ni yaz­mış, hü­la­sa ga­ze­te­ci­li­ği bir araç ol­mak­tan zi­ya­de bir amaç uğ­ru­na mes­lek edin­miş, basın ah­la­kı­na sahip çık­mış­tır.
Bu yönü tak­di­re de­ğer­dir.
As­lın­da ba­sı­nın ye­re­li, ulu­sa­lı olmaz. Basın, ba­sın­dır. Basın in­sa­nın doğup bü­yü­dü­ğü yer hak­kın­da bilgi ve­ri­yor­sa onun kıy­me­ti ancak gur­bet­te olun­ca daha iyi an­la­şı­lır. Dünkü koca dünya bugün bir avuca sığ­dı­rıl­mış­tır.
Mem­le­ket ha­ber­le­ri­ni oku­mak, duy­mak, gör­mek dost­lar­la soh­bet edil­di­ğin­de daha iyi an­la­şı­lı­yor. 
Bir basın böl­ge­sel kül­tü­re hiz­met edi­yor­sa, eğer bölge ha­ber­le­ri­ni dün­ya­nın dört bir ya­nı­na ulaş­tı­ra­bi­li­yor­sa in­san­la­rı bil­gi­len­di­rip mutlu ede­bi­li­yor­sa ba­şa­rı­lı de­mek­tir.
Bunu Bor'un Sesi Ga­ze­te­si faz­la­sıy­la yap­mış­tır.
Yeni yayın dö­ne­mi­ne daha aktif, daha ve­rim­li, daha ye­ni­lik­çi baş­la­ma­sı te­men­ni­siy­le...
Nice 15 yıl­la­ra ulaş­ma­sı te­men­ni­si di­le­ği­miz­dir. 
Emeği ge­çen­ler­den Allah razı olsun.

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Nusret Akarkaya 10 ay önce yorumlandı

   Beni hatırladınız mı Yaşar Ekenel bey!?

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  E-GAZETE
  ARŞİV