banner21

banner25
28 Eylül 2020 Pazartesi

Obruk Yine Depremle Sallandı

Ata­türk Hey­ke­li Ka­de­ri­ne Terk Edil­di

Bor Kay­ma­kam­lık bi­na­sı bah­çe­sin­de bu­lu­nan Ata­türk hey­ke­li ka­de­ri­ne terk edil­miş du­rum­da.

24 Ekim 2017 Salı 09:29
Ata­türk Hey­ke­li Ka­de­ri­ne Terk Edil­di
Bor Kay­ma­kam­lık bi­na­sı bah­çe­sin­de bu­lu­nan Ata­türk hey­ke­li ka­de­ri­ne terk edil­miş du­rum­da.
Haber: Bor'un Sesi Ga­ze­te­si - ÖZEL
Bor Kay­ma­kam­lık bi­na­sı bah­çe­sin­de üze­rin­de şe­hit­le­ri­mi­zin adı ya­zı­lan Ata­türk hey­ke­li­nin ba­kım­sız hali göz­ler­den kaç­ma­dı.
Bu­gü­ne kadar resmi tö­ren­ler­de çe­lenk su­nu­mu ya­pı­lan hey­kel ba­kım­sız­lık­tan ka­de­ri­ne terk edil­miş du­rum­da. Hey­ke­lin üze­rin­de bu­lu­nan şe­hit­le­ri­mi­zin isim­le­ri de za­man­la si­lin­miş, da­ğıl­mış ve oku­na­maz hale gel­miş.
Şe­hit­le­ri­mi­zin adı­nın okun­ma­sı­nın bir hayli zor ol­du­ğu göz­ler­den kaç­maz­ken, Ata­türk hey­ke­li­nin taş­la­rı yer­le­rin­den sö­kül­me­si­ne rağ­men ge­rek­li ba­kım­la­rın ya­pıl­ma­ma­sı tep­ki­le­re neden oldu. Aynı za­man­da hey­ke­lin çev­re­si de ba­kım­sız­lık­tan na­si­bi­ni almış du­rum­da.
Bu du­ru­mu gören va­tan­daş­lar­da tep­ki­le­ri­ni be­lir­te­rek: "Her resmi tö­ren­de ge­li­yo­ruz bu­ra­ya çe­lenk bı­ra­kı­yo­ruz. Za­man­la Ata­türk hey­ke­li ba­kım­sız­lık­tan do­la­yı çok kötü du­rum­la­ra gel­miş. Ay­rı­ca hey­ke­lin bo­ya­la­rı sol­muş, taş­la­rı yer­le­rin­den sö­kül­müş du­rum­da. Çev­re­si de bir hayli kötü du­rum­da. Bu­ra­da ya­zı­lan şe­hit­le­ri­mi­zin adı da za­man­la si­lin­miş, da­ğıl­mış. Acaba yet­ki­li­ler bu du­rum­la neden il­gi­len­mi­yor? Mus­ta­fa Kemal Ata­türk'ün hey­ke­li­ne ve şe­hit­le­ri­mi­zin isim­le­ri­ne say­gı­mız bu kadar mı? Yet­ki­li­ler­den bu ko­nu­da acil ola­rak yar­dım bek­li­yo­ruz. Hey­ke­lin ba­kım­la­rı ya­pıl­sın ve şe­hit­le­ri­mi­zin isim­le­ri ye­ni­den tek tek ya­zıl­sın." de­di­ler.
Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  E-GAZETE
  ARŞİV