banner21

banner25
05 Mart 2021 Cuma

Niğde’de sokak ortasında kadın cinayeti

Rastgele Koronavirüs Testi!

Niğde İl Sağ­lık Mü­dü­rlüğüne bağlı 1 dok­tor ve 1 hemşire ta­ra­fın­dan ili­miz ge­nelin­de be­lir­le­nen rast­ge­le ad­res­ler­de top­lam­da 1866 kişiye Ko­ro­na­vi­rüs (Co­vid-19) testi ya­pıl­dı.

29 Haziran 2020 Pazartesi 16:55
Rastgele Koronavirüs Testi!


Niğde İl Sağ­lık Mü­dü­rlüğüne bağlı 1 dok­tor ve 1 hemşire ta­ra­fın­dan ili­miz ge­nelin­de be­lir­le­nen rast­ge­le ad­res­ler­de top­lam­da 1866 kişiye Ko­ro­na­vi­rüs (Co­vid-19) testi ya­pıl­dı.

ÖNEMLİ BA­ŞA­RI­LAR SAĞLADIK

Niğde İl Sağ­lık Mü­dü­rü Dr. Dur­sun Koç, alı­nan ön­lem­ler sa­ye­sin­de ko­ro­na­vi­rü­se karşı önem­li ba­şa­rı­lar sağ­lan­dı­ğı­nı be­lir­te­rek, "Sağ­lık Ba­kan­lı­ğı­mız, 11 Mart 2020 ta­ri­hin­den beri ül­ke­miz­de gö­rül­mek­te olan Yeni Ko­ro­na­vi­rüs has­ta­lı­ğı­na karşı çok sa­yı­da önlem almış ve önem­li dü­zey­de ba­şa­rı­lar sağ­la­mış­tır. Bu ba­şa­rı­la­rın sür­me­si ve ge­lecek dö­nem­de­ki ha­zır­lık­la­rı plan­la­mak ama­cıy­la Tür­ki­ye ça­pın­da tüm il­le­ri tem­sil eden bir ça­lış­ma ya­pıl­mak­ta­dır. Ça­lış­ma­nın amacı Tür­ki­ye’de ülke ve il dü­ze­yin­de has­ta­lık pre­va­lan­sı­nı, ge­çi­ril­miş has­ta­lık dü­ze­yi­ni ve asemp­to­ma­tik has­ta­lık dü­ze­yi­ni sap­ta­mak­tır." dedi.

1866 KİŞİYE TEST YA­PIL­DI

Sağ­lık Ba­kan­lı­ğı ta­ra­fın­dan be­lir­le­nen ad­res­le­re zi­ya­ret ger­çek­leş­tir­dik­le­ri­ni be­lir­ten Koç, "Bu kap­sam­da ili­miz­de de 1 dok­tor ve 1 hem­şi­re bu­lu­nan ekip­ler se­çil­miş olup daha ön­ce­den Sağ­lık Ba­kan­lı­ğı ta­ra­fın­dan be­lir­le­nen ha­ne­ler­de ya­şa­yan 1866 ki­şi­nin zi­ya­re­ti ya­pıl­mış­tır.  Ça­lış­ma sı­ra­sın­da be­lir­le­nen ha­ne­ler­de rast­ge­le se­çi­len ki­şi­ler­den bil­gi­len­di­ril­miş onam alı­na­rak bir anket uy­gu­lan­mış, ay­rı­ca aynı ki­şi­den ELISA testi için kan ör­ne­ği ve PCR testi için ise Co­vid-19 Reh­be­ri’ne uygun ola­rak sü­rün­tü ör­ne­ği alın­mis­tir. Bu de­ğer­li ça­lış­ma­da görev alan fil­yas­yon ekip­le­ri­mi­ze ve ekip­le­ri­mi­zi mi­sa­fir­per­ver­lik­le kar­şı­la­yan Niğde hal­kı­na te­şek­kür ede­rim." diye ko­nuş­tu.

Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  E-GAZETE
  ARŞİV