banner21

banner25
03 Mart 2021 Çarşamba

Kaçak kazı yapan 4 kişi gözaltına alındı

Ala­dağ­lar­da Yeni Film Projesi

Ala­dağ­lar­da yeni bir film çekim pro­je­si daha gün­de­me geldi.

22 Ağustos 2020 Cumartesi 17:19
Ala­dağ­lar­da Yeni Film Projesi


Ala­dağ­lar­da yeni bir film çekim pro­je­si daha gün­de­me geldi. 
Vali Yar­dım­cı­sı Cemil Kı­lınç ile İl Kül­tür ve Tu­rizm Mü­dü­rü İsmail Te­ci­mer film ya­pım­cı­la­rı ile İl Kül­tür ve Tu­ri­zim Mü­dü­dür­lü­ğün­de bir top­lan­tı ger­çek­leş­tir­di.
“Two Brot­hers Pro­duc­ti­ons” film şir­ke­ti ile ya­pı­lan top­lan­tı son­ra­sın­da ; Tür­ki­ye’de daha önce ben­ze­ri ya­pıl­ma­mış doğa, ma­ce­ra,bilim,kurgu tar­zın­da bir fil­min Niğde Ala­dağ­lar­da çe­kim­le­ti­nin 23 Ağus­tos­ta baş­la­ma­sı ve Eylül ayı or­ta­la­rı­na kadar sür­me­si plan­lan­dı.
Film ;Or­ta­çağ dö­ne­min­de ger­çek­le­şen bir olay­la il­gi­li bugün ha­yat­ta olan bir gen­cin ya­şam­la olan ba­ğı­nı konu alı­yor. Film­de genç gör­dü­ğü rü­ya­la­rı ger­çe­ğin­den ayırt ede­mi­yor ve biraz rü­ya­la­rın et­ki­sin­den kur­tu­la­bil­mek, biraz da bu rü­ya­la­rın ar­ka­sın­da­ki hi­ka­ye­yi or­ta­ya çı­ka­ra­bil­mek için ar­ka­daş­la­rı ile bir doğa se­ya­ha­ti­ne git­me­ye karar ve­ri­yor. Film ar­ka­daş gru­bu­nun İstan­bul’dan yola çık­ma­sı ve yolda reh­ber ar­ka­daş­la­rı ile bu­lu­şa­rak Niğde Ala­dağ­lar'a git­me­siy­le baş­lı­yor ve olay­lar bu böl­ge­de ge­li­şi­yor.
Se­nar­yo “Ka­ran­lık Madde” ola­rak ad­lan­dı­rı­lan ve ku­an­tum fi­zi­ği­ne konu olan bir mad­de­nin geç­miş­ten ge­le­ce­ğe et­ki­si­ni konu alı­yor.
Fil­min oyun­cu­la­rı ara­sın­da “Dağ 2” ve “Börü” fil­min­den Ahmet Pınar, NTV Ma­ce­ra­se­ver bel­ge­se­lin­den Orkun Olgar ve Cü­neyt Ga­zi­oğ­lu, Ti­yat­ro oyun­cu­su Nihan Aker gibi ka­rak­ter­le­rin yanı sıra ilave oyun­cu­lar­da rol alı­yor.
Fi­li­min çe­kim­le­ri İstan­bul­da baş­la­ya­cak, ancak son­ra­sın­da ne­re­dey­se ta­ma­mı­na ya­kı­nı Ala­dağ­lar­da çe­ki­le­cek­tir. Bu tür pro­je­ler ili­mi­zin ta­nı­tı­mı­na ciddi ma­na­da katkı sağ­la­ya­cak­tır.

Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Erdal.alakuş 7 ay önce yorumlandı

   Bende.oynamak.istiyorum.bu.filimde.aladagları.bilirim.cùnkù.camardılıyım.tlf.05353171531

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  E-GAZETE
  ARŞİV