banner21

banner18

banner22

banner25
27 Haziran 2019 Perşembe

Niğde’de FETÖ’den Aranan 2 Kişi Yakalandı

Ayhan Şahenk Vakfı Gezici Sağlık Araçları Niğde’de

Ayhan Şa­henk Vakfı, ku­ru­luş amaç­la­rı ara­sın­da yer alan halk sağ­lı­ğı­na des­tek ça­lış­ma­la­rı kap­sa­mın­da Ge­zi­ci Sağ­lık Ça­lış­ma­la­rı Pro­je­si’ne Niğde’de devam edi­yor.

30 Mart 2019 Cumartesi 12:56
Ayhan Şahenk Vakfı Gezici Sağlık Araçları Niğde’de
Ayhan Şa­henk Vakfı, ku­ru­luş amaç­la­rı ara­sın­da yer alan halk sağ­lı­ğı­na des­tek ça­lış­ma­la­rı kap­sa­mın­da Ge­zi­ci Sağ­lık Ça­lış­ma­la­rı Pro­je­si’ne Niğde’de devam edi­yor.
ÜC­RETSİZ SAĞ­LIK HİZMETİ
Vakıf ta­ra­fın­dan yap­tı­rı­lan tam do­na­nım­lı ge­zi­ci sağ­lık araç­la­rı ve uzman sağ­lık per­so­ne­li 2-6 Nisan 2019 ta­rih­le­ri ara­sın­da üc­ret­siz sağ­lık hiz­me­ti sun­mak ama­cıy­la Niğde’ye ge­li­yor.
GEZİCİ SAĞ­LIK ÇA­LIŞ­MA­SI PRO­JESİ
Ayhan Şa­henk Vakfı, dev­le­tin sağ­lık ala­nın­da yap­tı­ğı ça­lış­ma­la­ra des­tek olmak ve ih­ti­ya­cı olan­la­ra bi­rin­ci ba­sa­mak sağ­lık hiz­me­ti ulaş­tır­mak ama­cıy­la 22 yıl­dır yü­rüt­tü­ğü ‘Ge­zi­ci Sağ­lık Ça­lış­ma­sı Pro­je­si’ kap­sa­mın­da geçen yıl ol­du­ğu gibi bu yıl da Niğde hal­kıy­la bu­lu­şu­yor.
SAĞ­LIK HİZMETİ PROG­RA­MI
Vak­fın uzman dok­tor­la­rı özel ola­rak ta­sar­la­nan tam do­na­nım­lı Göz ve Genel Mu­aye­ne sağ­lık araç­la­rın­da; 2 ve 6 Nisan’da Niğde Mer­kez’de, 3 Nisan’da Ulu­kış­la ve Al­tun­hi­sar’da, 4 Nisan’da Ça­mar­dı ve Bor’da, 5 Nisan’da ise Çift­lik Mer­kez’de üc­ret­siz sağ­lık hiz­me­ti su­nu­la­cak.
TAM DO­NA­NIM­LI POLİKLİNİK
Genel Mu­aye­ne ara­cın­da; kan şe­ke­ri, üre, ko­les­te­rol, ka­ra­ci­ğer en­zim­le­ri gibi 16 pa­ra­met­re­yi içe­ren bi­yo­kim­ya tah­lil­le­ri, tam kan sa­yı­mı, tam idrar tah­li­li ve EKG çe­ki­mi ya­pı­lır­ken, Göz Mu­aye­ne­si Aracı’nda tam do­na­nım­lı po­lik­li­nik dü­ze­yin­de ya­pı­la­bi­len tüm iş­lem­ler ger­çek­leş­ti­ri­lecek.
22 YILDA 535 BİN VA­TAN­DA­ŞA SAĞ­LIK HİZMETİ
Ayhan Şa­henk Vakfı, 1997 yı­lın­da ha­ya­ta ge­çir­di­ği“Ge­zi­ci Sağ­lık Pro­je­si”kap­sa­mın­da bu­gü­ne kadar 535 bin­den fazla va­tan­da­şa üc­ret­siz sağ­lık hiz­me­ti gö­tür­dü.
EN BA­ŞA­RI­LI PROJE ÖDÜLÜ
22. yı­lı­nı ta­mam­la­yan proje, İstan­bul Tabip Odası’nın ‘Halk Sağ­lı­ğı Ödülü’ne, Va­kıf­lar Genel Mü­dür­lü­ğü’nün ‘Vakıf Me­de­ni­ye­ti Sağ­lık Yılı Ödülü’ ile Va­kıf­la­rın ‘Uy­gu­lan­mış En Ba­şa­rı­lı Proje Ödülü’ne ve ‘2017 Yılın En Ba­şa­rı­lı Vakfı Ödülü’ne layık gö­rül­dü.

Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi

banner26

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  E-GAZETE
  ARŞİV