banner21

banner25
03 Mart 2021 Çarşamba

Kaçak kazı yapan 4 kişi gözaltına alındı

Haydi Herkes Balkona!

Mec­lis Baş­ka­nı Şen­top, va­tan­daş­la­rı 23 Nisan ak­şa­mı saat 21.00’de ev­le­rin­den İstik­lal Marşı oku­ma­ya davet etti.

18 Nisan 2020 Cumartesi 15:54
Haydi Herkes Balkona!

Mec­lis Baş­ka­nı Şen­top, va­tan­daş­la­rı 23 Nisan ak­şa­mı saat 21.00’de ev­le­rin­den İstik­lal Marşı oku­ma­ya davet etti. Şen­top, “Prog­ram, sabah Mec­lis’te Ata­türk Anıtı’nda baş­la­ya­cak. Daha sonra Anıt­ka­bir’de ve ilk Mec­lis bi­na­mız­da, prog­ra­mı­mı­zı ya­pa­ca­ğız. Genel Kurul saat 14.00’de top­la­na­cak” dedi.

TBMM Baş­ka­nı Mus­ta­fa Şen­top, Mec­lis’in açı­lı­şı­nın 100. yılı ile 23 Nisan Ulu­sal Ege­men­lik ve Çocuk Bay­ra­mı prog­ra­mı­nı ya­yın­la­dı­ğı video me­sa­jıy­la açık­la­dı.
Bu 23 Nisan’da daha önce yap­tık­la­rı prog­ram­la­rı icra ede­cek­le­ri­ni ifade eden Şen­top, prog­ra­mın sabah Mec­lis’te Ata­türk Anıtı’nda baş­la­ya­ca­ğı­nı bil­dir­di. Şen­top, daha sonra Anıt­ka­bir’de, ar­dın­dan 1920’de açı­lan ilk Mec­lis bi­na­sın­da prog­ram­la­rı­nı ger­çek­leş­ti­re­cek­le­ri­ni kay­det­ti. Şen­top, TBMM Genel Ku­ru­lu’nun, Mec­lis’in açı­lı­şı­nın 100. yılı ile 23 Nisan Ulu­sal Ege­men­lik ve Çocuk Bay­ra­mı do­la­yı­sıy­la özel gün­dem­le saat 14.00’te top­la­na­ca­ğı­nı be­lirt­ti.
OTU­RUM­DA SOS­YAL 
ME­SA­FE AYARI
Şen­top, “Alı­nan ted­bir­ler do­la­yı­sıy­la Mec­lis’te daha önce kanun gö­rüş­me­le­rin­de de uy­gu­lan­dı­ğı şek­liy­le mil­let­ve­kil­le­ri­nin ka­tı­lı­mın­da hem sos­yal me­sa­fe­ye ri­ayet ede­rek otur­ma hem de maske dahil ko­ru­yu­cu ted­bir­le­re ri­ayet etme ba­kı­mın­dan dik­kat ede­ce­ği­miz bir prog­ram ola­cak. Parti grup­la­rıy­la da gö­rüş­tüm, daha az sa­yı­da, kont­ro­lü sağ­la­ya­cak şe­kil­de ar­ka­daş­la­rı­mı­zın ka­tı­la­ca­ğı bir prog­ram ola­cak” diye ko­nuş­tu.
RE­SEPSİYON İPTAL EDİLDİ
Şen­top, bu açı­dan 23 Nisan günü, bu­gü­ne ka­dar­ki prog­ra­mın ger­çek­leş­ti­ri­le­ce­ği­ni, yal­nız­ca 23 Nisan do­la­yı­sıy­la teb­rik­le­ri kabul ede­me­ye­ce­ği­ni söy­le­di. Şen­top, “Alı­nan ted­bir­ler ve sal­gın do­la­yı­sıy­la bunun dı­şın­da kalan prog­ram­la­rı daha az ka­tı­lım­la, kont­rol­lü şe­kil­de ger­çek­leş­ti­re­ce­ğiz” dedi. 23 Nisan ak­şa­mın­da Mec­lis bah­çe­sin­de, bütün il­ler­den canlı bağ­lan­tı­la­rın ya­pı­la­ca­ğı, geniş ka­tı­lım­lı bir re­sep­si­yon plan­la­dık­la­rı­na ancak iptal etmek zo­run­da kal­dık­la­rı­nı anım­sa­tan Şen­top, şun­la­rı kay­det­ti:
HER­KES AYNI 
HE­YE­CA­NI YA­ŞA­YA­CAK
“Onun ye­ri­ne bütün Tür­ki­ye’nin bir­lik­te ha­re­ket ede­ce­ği, aynı anda, aynı he­ye­ca­nı ya­şa­ya­ca­ğı bir öne­ri­miz ol­muş­tu. Bunu tek­rar­lı­yo­rum, bu­ra­dan 23 Nisan ak­şa­mı saat 21.00’de bütün va­tan­daş­la­rı­mı­zı ev­le­rin­den İstik­lal Marşı oku­ma­ya davet edi­yo­rum. Aynı şe­kil­de te­le­viz­yon­lar da ya­yın­la­rı­na aynı saat iti­ba­riy­le İstik­lal Marşı ya­yın­la­ya­rak gi­re­cek­ler. Ben de buna Mec­lis bah­çe­miz­den ka­tı­la­ca­ğım.” 
Yeni Şafak
Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Anahtar Kelimeler: Haydi Herkes Balkona

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  E-GAZETE
  ARŞİV