banner21

banner25
07 Mart 2021 Pazar

Niğde’de sokak ortasında kadın cinayeti

Kan­tin­ci Es­na­fı Zor Du­rum­da

Tüm dün­ya­da et­ki­si­ni sür­dü­ren Ko­ro­na­vi­rüs sal­gı­nı, ül­ke­miz­de okul­la­rın ka­pan­ma­sıy­la bir­lik­te kan­tin­ci es­na-­fı­nı olum­suz an­lam­da et­ki­le­miş du­rum­da.

11 Eylül 2020 Cuma 16:07
Kan­tin­ci Es­na­fı Zor Du­rum­da


Kan­tin-İş Sen Niğde İl Baş­ka­nı Sa­li­ha Bin­gül, kan­tin­ci es­na­fı­nın zor du­rum­da ol­du­ğu­nu be­lirt­ti.
Tüm dün­ya­da et­ki­si­ni sür­dü­ren Ko­ro­na­vi­rüs sal­gı­nı, ül­ke­miz­de okul­la­rın ka­pan­ma­sıy­la bir­lik­te kan­tin­ci es­na­fı­nı olum­suz an­lam­da et­ki­le­miş du­rum­da.
Kan­tin-İş Sen Niğde İl Baş­ka­nı Sa­li­ha Bin­gül, ga­ze­te­miz mu­ha­bi­ri Oğuz Eser'e önem­li açık­la­ma­lar­da bu­lun­du.
KANTİNCİ ES­NA­FI  ZOR DU­RUM­DA
Okul­la­rın ka­pan­dı­ğı gün­den bu yana zor gün­ler ge­çir­dik­le­ri­ni be­lir­ten Baş­kan Bin­gül, "Ül­ke­miz­de ko­ro­na­vi­rüs va­ka­la­rı­nın gö­rül­me­siy­le bir­lik­te okul­lar ve kan­tin­ler ka­pan­dı. Tüm Tür­ki­ye ge­ne­lin­de pan­de­mi­den do­la­yı en uzun süre ka­pa­lı kalan esnaf gru­bu­yuz. Her­ke­sin ol­du­ğu gibi kan­tin­ci es­na­fı­nın da ki­ra­sı, elekt­rik, su gibi gi­der­le­ri var. Şu­an­da bu gi­der­le­ri kar­şı­la­ya­cak du­rum­da de­ği­liz. Ül­ke­miz ge­ne­lin­de bin­ler­ce kan­tin­ci es­na­fı­mız zor du­rum­da" dedi.
DA­YA­NA­CAK GÜ­CÜ­MÜZ KAL­MA­DI
Baş­kan Sa­li­ha Bin­gül, söz­le­ri­ni şu şe­kil­de sür­dür­dü, "Bir şe­kil­de kendi im­kan­la­rı­mız­la bu­gü­ne kadar gel­me­yi ba­şar­dık. Fakat, artık kan­tin­ci es­na­fı ola­rak biz­le­rin da­ya­na­cak gücü kal­ma­dı. Yüz yüze eği­ti­min baş­la­ma­sıy­la be­ra­ber kan­tin­ci es­na­fı­mız­da bir nebze soluk almış ola­cak. İna­nı­yo­ruz ki dev­le­ti­miz biz­le­ri de dü­şü­ne­rek adım­lar ata­cak­tır." şek­lin­de ko­nuş­tu.
ÜRÜN­LER ÇÖPE GİTTİ
Ko­ro­na­vi­rüs ted­bir­le­ri kap­sa­mın­da kan­tin­le­rin 16 Mart'ta eği­tim ve öğ­re­ti­me ara ve­ril­me­siy­le ka­pa­tıl­dı­ğı­nı ha­tır­la­tan Kan­tin-İş Sen Niğde İl Baş­ka­nı Sa­li­ha Bin­gül, "Pan­de­mi se­be­biy­le eği­ti­me ara ve­ril­me­siy­le bir­lik­te kan­tin­ci es­na­fı­mız bu du­ru­ma ha­zır­lık­sız ya­ka­lan­dı. Okul­la­rın ka­pan­ma­sıy­la bir­lik­te bütün ürün­ler elde kaldı. Sa­tı­cı fir­ma­lar­da ürün­le­ri iade al­ma­yın­ca ürün­le­rin son kul­lan­ma ta­ri­hi geç­miş oldu. Biz­ler­de son kul­lan­ma ta­ri­hi geçen ürün­le­rin hep­si­ni imha ede­rek çöpe atmış olduk. Do­la­yı­sıy­la kan­tin­ci es­na­fı da zarar etmiş oldu." dedi.
DEV­LETİMİZDEN DES­TEK BEKLİYORUZ
Baş­kan Bin­gül, son ola­rak "Dev­le­ti­miz­den ül­ke­miz ge­ne­lin­de­ki bin­ler­ce kan­tin­ci es­na­fı­nı dü­şü­ne­rek adım at­ma­sı­nı bek­li­yo­ruz. Kan­tin­ci es­na­fı­mı­zın daha fazla zor du­rum­da kal­ma­ma­sı için ge­rek­li adım­la­rın atıl­ma­sı­nı is­ti­yo­ruz." di­ye­rek söz­le­ri­ni nok­ta­la­dı. 
Haber: Oğuz Eser

Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  E-GAZETE
  ARŞİV