banner21

Çaldılar ama kaçamadılar!

Malvarlığına karşı işlenen suçlarla mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon gerçekleştirildi.

ASAYİŞ 16.08.2021, 14:34
Çaldılar ama kaçamadılar!

İl merkezimizdeki beş farklı adreste muhtelif tarihlerde meydana gelen su saati hırsızlıkları hakkında yapılan araştırmalarda olayların failinin A.T. isimli şahıs olduğu tespit edildi. Yapılan çalışmada A.T. isimli şahıs ve hurdacıya satmış olduğu 5 adet su saati ele geçirilmiş olup, hurdacı O.B. isimli şahıs hakkında “Hırsızlık Malı Satın Almak” suçundan işlem başlatılmış, olayın faili A.T. isimli şahıs hakkında gerekli işlemler yapılmak üzere gözaltına alındı.

08.08.2021 günü meydana gelen bir apartmanın deposundan 3 adet kamyon lastiği, 2 adet kamyon jantı ve 1 adet kamyon brandası hırsızlığı olayı ile ilgili yapılan çalışmalarda olayın şüphelilerinin A.D. ve V.K. isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Şahıslar hırsızlığa konu olan malzemeler ile birlikte yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapılmak üzere gözaltına alındı.

11.08.2021 günü kentsel dönüşüm projesi içerisinde kalan Kale Mahallesi İlyasağa Sokak üzerindeki metruk binalardan hurda malzemelerin çalınması olayı ile ilgili yapılan çalışmalarda olayın şüphelilerinin F.A. ve M.U. isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Şahıslar hırsızlığa konu olan malzemeler ile birlikte yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapılmak üzere gözaltına alındı. Olaylarla ilgili gözaltına alınan şüphelilerin adli mercilerdeki işlemleri devam ediyor. Niğde İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “İlimiz genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirlerimiz ve meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir” denildi.

Niğde Eminyeti

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)