21.10.2016, 09:57

DAEŞ Bahane, İşgal Şahane

Musul-Kerkük Osmanlı’nın şehirlerindedi. Lozan anlaşmasında kaybettik. 


Musul, Kerkük ve Telafer nüfusunun %95 sünni yani ehli sünnetler şehirlerindendir.  2014 yılında DAEŞ’li teröristlerin işgalinden sonra Irak ordu güçleri karşılık vermeyip elini kolunu sallayarak teslim edip kaçıp gitmişlerdir. 


Geçen yıldan sonra Irak hükümeti ABD’ye yalvarıp Musul’un DAEŞ’ten kurtarılmasını istemiştir. ABD’de dostlarıyla toplanıp Musul şehrini kurtarıp işgalleri altına alacaktır. 


Musul’un etnik ve dini yapısını yok edip DAEŞ gibi Şii terörist örgüt olan Haşdi Şabiye teslim etmektir. Türkiye’yi bunun için dışarda tutmak istiyorlardı. Ama Türkiye bu işgale seyirci kalamazdı. 


Kilometrelerce uzaklardan gelip, müdahil olanların niyeti Ortadoğu’yu karıştırıp petrolünden faydalanmak yeni uydu devletler kurmaktır. Yıllardır İran ABD’ye büyük şeytan derken mezhep savaşı çıkarmaya çalışan İran ile dost olmaya birliktelik sağlamaya yöneldiler. Türkiye işgalin önlenmesi ve mezhep savaşının olmaması için diplomatik gayretler sarfediyor. Şiiler Musul’da, Kerkük’te ve Telafer’de mezhep savaşı çıkarmanın peşindedirler. 


Ülkemiz bunu önceden hissetmiş Musul’un yakınında Başika kasabasında üst kurup Türkmenleri ve Peşmergeleri eğitip hazırlamıştır. Bugünde Musul’u kurtarma harekatına katılıp destek sağlamışlardır. 
Türkiye savaşa da katılacak, masaya da oturacak. Misak-ı Milli sınırlarını da elde edecek ve koruyacak. 


ABD ve Batılı güçlerin gizli planları da bulunmaktadır. Nedir diye sorarsak Irak’ı bölmek, bu topraklarda dört devlet kurdurmaktır. Bu devletler kim olacak? Kürt devleti, Hristiyan devleti, Şii Irak merkezi hükümeti, Sünni Arap devleti. Ortadoğu’da küçük devletçikler kurdurup birbiriyle savaştırmaktır. 


1948 yılında Güneyimizde Yahudi İsrail devleti, Doğumuzda Hristiyan Ermeni devletini birinci dünya savaşından sonra kurdurdular. 


ABD’nin ve batının bir planı varsa, Allah’ında bir planı vardır. 


Allah onların planlarını bozacaktır. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?