Abdulhamid Han 102'nci Ölüm Yıl Dönümünde Niğde’de Anıldı

2. Abdulhamid Han’ın 102 ölüm yıl dönümü nedeniyle Niğde’de mevlidi şerif programı düzenlendi.

EĞİTİM 14.02.2020, 16:25 14.02.2020, 16:27
Abdulhamid Han 102'nci Ölüm Yıl Dönümünde Niğde’de Anıldı

2. Abdulhamid Han’ın 102 ölüm yıl dönümü nedeniyle Niğde’de mevlidi şerif programı düzenlendi.

Niğde Abdülhamid Han Ortaokulu tarafından El Kuddüs camiinde düzenlenen mevlidi şerif programına Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Cuma Namazının ardından caminin bahçesinde Niğde Belediyesi tarafından tatlı ikramında bulunuldu.

Yapılan Mevlidi şerif programı ile ilgili açıklamada bulunan Abdülhamid  Han Ortaokulu Müdürü Ramazan Koyuncu, ‘‘3 Kıtanın Son Hükümdarı Olan Sultan 2. Abdülhamid Han Osmanlı Devleti'nin kaderini belirleyen olaylara ve hamlelere imza attı. Osmanlı Devletini ayakta tutmak için çaba harcadı ve ömrü boyunca mücadele etti. Sultan 2. Abdülhamid Han ülke içindeki siyasi ç tartışmalar ve ülkeler arası çıkar mücadeleler ile uğraşmanın yanında ülkenin kalkınmasına önem vermiş yaptığı reformlarla çağı yakalamayı amaçlamıştır. Ortaya koyduğu ve uygulamayı planladığı projelerle birçok konuda ilklere imza atmış, diğer devletlerin daha hayranlığını da kazanmıştır.

Sultan 2. Abdülhamid Han'ın hüküm sürdüğü Osmanlı topraklarında şu an Türkiye dışında 19 bağımsız ülke mevcut Sultan 2. Abdülhamid şimdiki  Türkiye dahil toplam 20 ülkeyi 33 yıl boyunca yönetmeyi başarmış bir hükümdardı.Bizde Abdülhamid Han orta okulu olarak ölümünün 102 yıl dönümü münasebetiyle mevlidi şerif programı düzenledik. Caminin dışına da Abdülhamid’i anlatan ve yaptığı çalışmaları anlatan resim sergimizi yaptık. Bu programda Niğde Belediyesi Başkanı Emrah Özdemir’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)