Ayhan Şahenk Vakfından Üniversiteye Ziyaret

Ayhan Şahenk Vakfı Mütevelliler Kurulu Üyesi M. Berkay Ercanlı ve beraberindeki heyet Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesine ziyarette bulundu.

EĞİTİM 25.05.2021, 16:29 25.05.2021, 16:30
Ayhan Şahenk Vakfından Üniversiteye Ziyaret


Ayhan Şahenk Vakfı Mütevelliler Kurulu Üyesi M. Berkay Ercanlı ve beraberindeki heyet Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesine ziyarette bulundu.
Heyet öncelikle, Üniversite yönetiminin, Tıp Fakültemizin eğitim-öğretim altyapısının teknolojik olarak iyileştirilmesi konusundaki destek talebi doğrultusunda, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesini ziyaret ederek Dekan Prof. Dr. Üner Kayabaş’tan Tıp Fakültesinin ihtiyaçlarıyla ilgili detaylı bilgiler aldı.
Ayhan Şahenk Vakfı Mütevelliler Kurulu Üyesi M. Berkay Ercanlı ve beraberindeki heyet ardından Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar’a da nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Serkan İbiş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üner Kayabaş, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Selim Çınaroğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Kürşad Ramazan Zor da hazır bulundu.
Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Ayhan Şahenk Vakfının gerçekleştirdiği ziyaret dolayısıyla memnuniyetini ifade eden Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi hakkında detaylı bilgileri Ayhan Şahenk Vakfı Mütevelliler Kurulu Üyesi M. Berkay Ercanlı ve heyet ile paylaştı. Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar açıklamalarını Ayhan Şahenk Vakfı’nın Üniversiteye olan özellikle tarımsal yükseköğretim alanındaki örnek destekleri ve katkıları dolayısıyla teşekkür ederek noktaladı.
Ayhan Şahenk Vakfı Mütevelliler Kurulu Üyesi M. Berkay Ercanlı ise heyet adına yaptığı açıklamalarda, sürekli olarak gelişen ve büyüyen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne, imkanlar dahilinde ellerden gelen desteği sunmaya hazır olduklarını ifade ederek, Tıp Fakültesine gerçekleştirdikleri ziyaretten oldukça memnun bir şekilde ayrıldıklarını ve Tıp Fakültesinin destek talebini Ayhan Şahenk Vakfı Yönetim Kurulunda değerlendireceklerini sözlerine ekledi.
Pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen ziyaret programı, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (1)
Murat ilga 2 yıl önce
Ayhan Şahenk vakfı tarafından yaptırılan İngilizce eğitim veren Tarım Bilimleri Fakültesi Tarımsal genetik mühendisliğinden mezun olan çocuklarımıza devlet tarafından hiç kadro bile açılmıyor ve bu durum kimsenin umurunda bile değil, mezun olanlar işsizler. 5 yıl boş yere okuyorlar. Güya devlet tarıma çok önem veriyormuş.....