banner21

Bilsem’e Avrupa Kalite Ödülü

Niğde Bilsem, sırası ile önce Ulusal Kalite Etiketi daha sonra da Avrupa Kalite Etiketi ödüllerini aldı.

EĞİTİM 13.04.2018, 10:17 26.09.2018, 02:55
Bilsem’e Avrupa Kalite Ödülü

Niğde Bilsem, sırası ile önce Ulusal Kalite Etiketi daha sonra da Avrupa Kalite Etiketi ödüllerini aldı.

Ülkemiz,  22 Şubat 2009 tarihinde Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla E-Twinning faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. E-Twinning Türkiye faaliyetleri, Milli Eğitim Bakanlığı Yeğitek bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

Pedagojik Yenilik, Öğretim Programına Uyum, Okullar Arası İletişim ve Alışveriş, Ortak Okullar Arası İşbirliği, Teknoloji Kullanım, Sonuçlar-Etki ve Proje Görünürlük kriterlerine göre değerlendirilerek, bu kriterlerden geçer puan alan projeler ve proje yürütücü öğretmen Ulusal Kalite etiketi almaya hak kazanır.

Avrupa Kalite Etiketi ise, Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından Ulusal kalite etiketi alan projelerden seçilen projeler, Merkezi Destek Servisine teklif edilerek, uygun görünen projeler ve yürütücü öğretmenler Avrupa Kalite etiketi verilir.

Bilsem İngilizce Öğretmeni Osman Aydoğar’ın proje yürütücüsü olarak yer aldığı çalışmalar ile Bilsem, ilk olarak Ekim 2017'den itibaren “E-Twinning okulu” resmi ünvanını kazandı.

2018-2019 yılında Avrupa’da 1211 okul Avrupa Kalite Etiketi ödülünü almaya hak kazandı. Türkiye’de 175 okul bu ödülü aldı. Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi de ödül alan okullardan birisi olmayı başardı. Niğde’de ise, Avrupa Kalite Ödülü alan ilk okul oldu. Böylece; Niğde Bilsem Avrupa’nın ilk E-Twinning okulları arasına girmeyi başardı.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)