banner21

Bor'da Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

EĞİTİM 24.11.2016, 18:03 24.11.2016, 17:40
Bor'da Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından saat 14:00'de Bor Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Saat 14:30'da ise Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezinde Bor Atatürk Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu Öğretmenler günü programı gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru yaptı. 
Özüdoğru yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Tarihin her döneminde milletlerin geleceğine istikamet veren, insanların hayatlarında unutulmaz anılar bırakan, küçük yaşlardan itibaren hayatı tanımamızda en önemli rehberlik vazifesini yürüten vefakâr öğretmenlerimiz, mesleklerin en kutsalını icra etmektedirler.
Bu nedenledir ki, farkında olsun olmasın, her ferdin şahsi tarihinde öğretmenin izleri bulunmaktadır.
Yaratan’ın ilk emri olan “oku”mayı bizlere öğreten, okumanın mana ve sırrını aktaran öğretmenlerimize toplum olarak çok şey borçluyuz. Bilginin katlanarak çoğaldığı ve bilgiye ulaşım yollarının kontrolsüz bir şekilde arttığı günümüz dünyasında, onların rehberliğine daha çok ihtiyacımız var. Devlet ve milletimize güç katan, yerli, milli ve manevi değerlerimizi kuşanarak “doğru ve faydalı bilgiye ulaşılmasını sağlayan öğretmenlerimiz, dünya mazlumlarının ümidi olan büyük Türkiye’nin inşasında da en büyük paya sahiptirler.
Çocuklarımızı sadece öğretim alanında değil, eğitim alanında da geliştiren ve onları iyiye, faydalıya ve doğruya yönlendiren öğretmenlerimizin milletimizin gönlünde apayrı bir yeri vardır. Yaptığı işin özü “insan yetiştirmek” olan öğretmenlerimizin etkisi, sadece okuldan ibaret olmayıp toplumun her katmanına ulaşmıştır. Bu nedenle öğretmenlerimizin, insanımızın gönlünde müstesna bir makamı vardır.
Bu duygular içerisinde, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik eder, mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı diler ve emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunarım." dedi.
Özüdoğru'nun konuşmasının ardından aday öğretmenler yemin etti ve kısa bir konuşma gerçekleştirdiler. Daha sonra Dursun Ali Erzincanlı'nın şehit Ömer Halisdemir anısına yazdığı otuz kuş şiiri okundu ve öğretmenler günüyle ilgili olarak slayt gösterisi izletildi. Slayt gösterisinin ardından da veli toplantısı isimli tiyatro gösterisi sahnelendi. 
24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı müzik dinletisiyle son buldu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)