banner21

Bor’lu Esra Türkiye Birincisi Oldu

Bor ilçesinin köklü okullarından Asım Eren 0rtaokulu başarılarıyla örnek olmaya devam ediyor.

EĞİTİM 04.11.2016, 15:44 04.11.2016, 18:45
Bor’lu Esra Türkiye Birincisi Oldu
Bor ilçesinin köklü okullarından Asım Eren 0rtaokulu başarılarıyla örnek olmaya devam ediyor.
Tüm Orta Okullar arasında yapılan TEOG Deneme Sınavında soruların tamamını doğru yanıtlayan Esra Demiç, Türkiye 1.incisi olurken Şeyda Erzin ise soruların yüzde 99’unu doğru cevapladı.
Öğrencilerin başarıları Bor Asım Eren Ortaokulu nu onurlandırdığı gibi ilimizdeki eğitimin çıtasının daha yukarılara taşımasına vesile oldu.
Bor Asım Eren Ortaokulu 8/A Sınıfı öğrencisi TEOG Deneme Sınavında sorulan 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye şampiyonu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24/10/2016 Ekim tarihinde gerçekleştirilen TEOG Deneme Sınavında Bor Asım Eren Ortaokulu başarısı damgasını vurdu.
TEOG’un Deneme Sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayan ve 100 puan alan 8 Sınıf öğrencisi Esra Demiç ve 120 Soruda 115 soruyu doğru cevaplayan öğrenci Şeyda Erzin’in başarıları sevinçle karşılandı.
“ASIM ERENLİ OLMAK BİR AYRICAKLIKTIR”
Asım Eren Ortaokulundan 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında TEOG sınavları sonucunda mezun olan 9 öğrenci, Fen Lisesi kazanarak tarihi bir başarıyı  yaşatmışlar, Bor İlçesinde en çok Fen Lisesi kazandıran okul olarak tarihe geçen Asım Eren Ortaokulu ve Bize bu sevinci yaşatan öğrencilerimizi ve üzerinde büyük emeği bulunan değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.
ASIM EREN KİMDİR?
Bor’un yetiştirdiği vatansever, fedakar, feragat sahibi, İnönü ve Sakarya Muhaberelerine iştirak ederek iki defa yaralan Gazi ve İstiklal Madalyası sahibi asker, siyasetçi, Milletvekilliğinden aldığı maaşlar ve yollukları hemşerilerine, eğitim hizmetlerine vakfeden, öğrencilere burslar vermiş, bugün kendi adıyla yapılan Asım Eren İlköğretim Okulu’nu yaptırmış, Bor’da Askeri levazım fabrikasının açılmasını askeri ve siyasi kanattaki itibarını kullanarak gerçekleştirmiş, değerli, sağlam karakterli bir insan olan insanlarımızdan Asım Eren’in kendisini şükran ve rahmetle anıyoruz.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)