banner21

Eğitim Bir Senden “İmzanı Gönder, İradeni Göster” İmza Kampanyası

Eğitim Bir-Sen, öğretmene yönelik Performans Değerlendirme Sistemi’ne karşı 81 ildeki eğitim kurumlarında 1 ay sürecek bir “İmzanı Gönder, İradeni Göster” sloganıyla şiddete ve Performans Taslağına Karşı imza kampanyası başlattı.

EĞİTİM 03.04.2018, 09:53 03.04.2018, 09:54
Eğitim Bir Senden  “İmzanı Gönder, İradeni Göster” İmza Kampanyası

Eğitim Bir-Sen, öğretmene yönelik Performans Değerlendirme Sistemi’ne karşı 81 ildeki eğitim kurumlarında 1 ay sürecek bir “İmzanı Gönder, İradeni Göster” sloganıyla şiddete ve Performans Taslağına Karşı imza kampanyası başlattı.

Tüm öğretmenleri kampanyaya destek olmaya çağıran Eğitim Bir-Sen Niğde Şube Başkanı Hasan Orhan, “Öğretmen Performans Değerlendirme Taslağına hayır diyor, mesleğimizin daha fazla yıpratılmasına müsaade etmeyeceğimizi buradan haykırıyoruz. Türkiye genelinde performans taslağına itirazımızı tescilleyecek imzaları atıyor, şiddete dur diyecek iradeyi gösteriyoruz. 81 ilde üyelerimizin emeği, tüm eğitim çalışanlarının desteğiyle büyüteceğimiz bu sese, yetkililerin sessiz kalmamasını umuyor haksızlığa ve zorbalığa karşı sonuna kadar mücadele edeceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” dedi.

Orhan, “Öğretmenlerimiz, eğitimin niteliğine ve öğretmenin mesleki gelişimine hiçbir katkısı olmayacak aksine kurumsal bütünlüğü bozacak, mesleki motivasyonu düşürecek, çalışma barışını yok edecek, işbirliğini zedeleyecek, öğretmenlik mesleğini örseleyecek performans değerlendirme sürecine tabi tutulmak istenmektedirler. Yüz yüze bakanları karşı karşıya getirecek, not vermesi gerekeni not alana dönüştürecek, eğitimin paydaşlarını gerçek rollerinden uzaklaştıracak bir değerleme sisteminden medet ummak, sahip olduğumuz değerleri de israf etmek olacaktır” diye konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)