banner21

İhtiyaç ve Norm Fazlası Öğretmenlerin Ataması Yapılacak

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Milli Eğitim Bakanlığının 2016/19 sayılı genelgesi ile İlimiz genelindeki eğitim kurumlarında ihtiyaç fazlası durumda olan öğretmenlerin münhal eğitim kurumlarına atamalarının yapılacağını söyledi.

EĞİTİM 23.09.2016, 08:22 23.09.2016, 08:24
İhtiyaç ve Norm Fazlası Öğretmenlerin Ataması Yapılacak
Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Milli Eğitim Bakanlığının 2016/19 sayılı genelgesi ile İlimiz genelindeki eğitim kurumlarında ihtiyaç fazlası durumda olan öğretmenlerin münhal eğitim kurumlarına atamalarının yapılacağını söyledi.

Başvuruların 21-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğününhttp://nigde.meb.gov.tr adresinde yer alan başvuru formu aracılığıyla bizzat yapılacağını belirten Yaşar, aday öğretmen olup norm fazlası durumda olanların başvuru yapamayacaklarını, Eğitim Kurumu Müdürlüklerinin okullarında kadrolu olarak görev yapıp norm fazlası durumda olanlara bu durumlarını yazılı olarak teblig edeceklerinie vurgu yaptı.

Tebliğin ardından Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan alanlara göre ihtiyaç listesi, ilgi genelge ve başvuru formunun ilgililere tebliğ edileceğine işaret eden Yaşar, başvuruda bulunmayan yada bulunduğu halde tercihlerine atanamayanların Valilikçe re’sen atanacaklarının altını çizdi.
Norm fazlası öğretmenleri belirleme işleminin MEBSİS Norm modülünde yer alan mevcut norm bilgilerine göre yapılacağına dikkati çeken Yaşar, Eğitim Kurumu Müdürlüklerinin bu hususa özellikle dikkat etmeleri gerektiğine işaret ederek açıklamasına devamla şöyle konuştu:

“Başvuru ve tercih formu bilgisayar ortamında doldurulup çıktısı alındıktan sonra başvuru sahibi ve Eğitim Kurumu Müdürü tarafından imzalanarak İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri İnsan Kaynakları Şubesine teslim edilecektir.
Başvuru ve tercih formları üst yazı ile gönderilmeyecektir. Ancak başvuru ve tercih formunun teslimi esnasında İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri İnsan Kaynakları Şubesinde yer alan teslim listesi imzalanacaktır.

Engel durumu % 40 ve üzeri olan başvuru sahipleri ile 1. Derece yakını ağır engelli olan (engelli sağlık kurulu raporunda ağır engelli durumu evet yazan) kişilere re’sen atama yapılmayacaktır. Bu durumda olanlar başvuru ve tercih formuna “Engelli Sağlık Kurulu Raporunu” ekleyeceklerdir. İsteğe bağlı ve re’sen atama önceliği ilgi genelge hükümlerine göre yapılacaktır.”

İlimiz genelindeki eğitim kurumlarında ihtiyaç fazlası durumdaki öğretmenlerin münhal eğitim kurumlarına atamalarının yapılmasına esas olan branşları şunlar:
*Adalet,
*Almanca,
*Arapça,
*Beden Eğitimi,
*Bilişim Teknolojileri,
*Biyoloji,
*Coğrafya, 
*Çocuk Gelişim ve Eğitimi,
*Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,
*El Sanatları Tek./Nakış,
*Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik,
*Felsefe,
*Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji,
*Fizik, Giyim Üretim Teknolojisi,
*Görsel Sanatlar,
*Güzellik ve Saç Bakım Hizmetler,
*İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri,
*İlköğretim Matematik Öğretmeni,
*İngilizce,
*Kimya/Kimya Teknolojisi,
*Konaklama ve Seyahat Hizmetleri,
*Matematik, 
*Metal Teknolojisi,
*Mobilya ve İç Mekan Tasarımı,
*Motorlu Araçlar Teknolojisi,
*Müzik (Viyolonsel),
*Okul Öncesi Öğretmeni,
*Özel Eğitim,
*Rehberlik,
*Sağlık/Sağlık Hizmetleri,
*Sağlık Bilgisi,
*Sanat Tarihi,
*Sınıf Öğretmenliği,
*Sosyal Bilgiler,
*Tarih,
*Teknoloji ve Tasarım,
*Türk Dili ve Edebiyatı,
*Türkçe,

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)