Minik Kalpler Şehidini Unutmadı

Niğde’de faaliyet gösteren Minik Kalpler Kreşi 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında gösterdiği kahramanlıkla tüm milletin gönlünü fetheden Şehit Ömer Halisdemir’i mezarı başında anarak, şükranlarını sundular.

EĞİTİM 05.09.2016, 09:50 05.09.2016, 10:02
Minik Kalpler Şehidini Unutmadı

Yaşları 3 ile 5 arasında değişen 30 kreş öğrencisi Sorumlu Müdür Melda Kestek önderliğinde ve sorumlu öğretmenler eşliğinde Cuma sabahı Şehit Ömer Halisdemir’in kabrinin bulunduğu Çukurkuyu Beldesi’ne giderek, şehitleri andılar.

Öğrenciler yanlarında getirdikleri çiçekleri başta Ömer Halisdemir olmak üzere, şehitlikteki diğer kabirlere koyarken, edilen dualarla şehitlerin ruhunu yaşattılar.
Öğrencilerin duygusal anlar yaşadığı ve hepsinin Ömer Halisdemir’i bildiği görülürken, hatıra defterini imzlayan Sorumlu Müdür Melda Kestek; “ Rahat uyuyun. Kanınızla suladığınız vatan toprağımıza hiçbir düşman ayak basmayacaktır. Vatan size minnettardır. Vücudunuzdan çıkan 30 kurşunla şehit oldun ve bu otuz kurşun melek olup sizi cennete götürdü. İşte bizde bugün buraya 30 günahsız çocuğumuzla sana olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmeye geldik. Ruhun şad olsun” yazdı.
Minik öğrencilere Çukurkuyulu vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, hepsinin de milli ve manevi değerleri sahip olması, bu topraklarda Ömer Halisdemir’lerin tükenmeyeceği olarak yorumlandı.
 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)