banner21

Minikler Hayran Bıraktı

Safa Kelebek Anaokulu, Kutlu Doğum programı hazırladı. Minik Öğrenciler Muhteşem Kutlu Doğum gösterisi sundu.

EĞİTİM 28.04.2017, 08:21 28.04.2017, 08:24
Minikler Hayran Bıraktı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) dünyaya teşrifleri olarak anılan kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde, Niğde kültür merkezinde Safa Kelebek Anaokulunda eğitim gören minik  öğrenciler, yapmış olduğu temsili gösterileriyle büyük beğeni topladı. İlahilerin okunduğu, sema gösterilerinin yapıldığı etkinlikte, minik öğrencilerin performansı hayranlık uyandırdı.

Niğde Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine, öğretmenler ve Anaokulu öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Verenel Derneği  Bölge Koordinatörü Cuma Küçükbıyık,  “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) sevgisi çok önemli. Ancak 21.Yüzyılda Peygamberimizin sevgisini azaltmaya çalışan gurup var. Bu gurupların çabaları beyhudedir. Dolayısıyla hem kendimizin hem de çocuklarımızın,  dünya ve ahiret mutluluğu için Allah ve Resul sevgisini aşılamalıyız. Çocuklarımıza sevilmesi gerekenleri yani Rabbimizi, Peygamberimizi, ashab-ı kiramı, ehli beyti âlimlerimizi ve de kuranı öğreterek sevdirmeliyiz. Peygambere tabi olmak;  yerken, yatarken kalkarken, alışveriş yaparken her halükarda her an Peygamberimizi örnek aldığımızda onun gibi yaşamaya çalıştığımız zaman onun sevgisi hasıl olur. Sadece dilden söylemekle bu sevgi hasıl olmaz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından sahneye çıkan minik öğrenciler, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (sav) olan sevgilerini söyledikleri ilahilerle dile getirdi.

Çocuklarının düzenlemiş olduğu etkinliklere katılan veliler ise, Safa Kelebek Anaokulu’nda eğitim gören çocuklarımız, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde program düzenlediler. Çocuklarımızı sahnede böylesine güzel ve anlamlı gösteriler sergilemesinden büyük bir mutluluk duyduk. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza eğitimleri ve bu tür sosyal etkinlikler çerçevesinde önemli bilgiler veriyorlar. Çocuklarımız Safa Kelebek Anaokulunda eğitimlerini en iyi şekilde alıyorlar. Bugünde çocuklarımızın sahnede sergiledikleri performansları bunu en iyi şekilde kanıtlıyor.

Safa Kelebek Anaokulu öğretmenleri çocuklarımızı en iyi bir şekilde yetiştirmek için çaba ve gayret gösteriyorlar.” İfadelerini kullandılar.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)