banner21

Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Arı Gibi Çalışıyor

Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyorlar.

EĞİTİM 21.02.2018, 09:34 21.02.2018, 09:34
Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Arı Gibi Çalışıyor

Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyorlar.

Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Altunok; Öğrenimin artık eğitim kurumlarıyla sınırlı olmadığı, yaşam boyu öğrenmenin zorunlu olduğu günümüz toplumları, bireylerinin ve toplumlarının gereksinimlerini yeniden sorgulamak zorunda kalmışlardır. Bu bağlamda yaşam boyu öğrenme, bireylerin eğitim ve öğrenme sürecini hayatlarının belli bir bölümüne sıkıştırmanın aksine; evde, işte, kafede, kısacası her yerde ve yaşam boyu sürecek bir süreç haline dönüştürmektedir. Yaşam boyu öğrenme, aynı zamanda temel becerilerin güncellenmesi yoluyla kişilere ikinci bir fırsat yaratabilmek ve daha ileri düzeylerde öğrenim imkânları sunmak anlamına gelmektedir.

Bu bağlamda Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak bu yıl açtığımız 289 kurstan şuana kadar 6 bin 760 kursiyerimiz faydalandı, kurslarımıza vatandaşlarımızın ilgisi oldukça yoğun, vatandaşlarımızın kurs taleplerini elimizdeki imkânlar ölçüsünde geri çevirmemeye azami gayret gösteriyoruz diye konuştu.

Tüm dünyada da Halk Eğitim faaliyetleri Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri kapsamında değerlendiriliyor” diyen Altunok; “Hayat Boyu Öğrenme, okullarla sınırlı kalmayan evde, işte hayatın her alanında gerçekleşebilen, öğrenmenin yaş, sosyal, ekonomik, kültürel ve herhangi bir statüye bağlı olmadığı, eğitim seviyesine bakılmayan herhangi bir engel olmadan eğitimin, sürdürülebileceğini gösteren temel kavramlardan biridir” dedi

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)