“Niğde ulusal kısa film festivali”ne başvurular başladı

“Niğde Ulusal Kısa Film Festivali”nin birincisi Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından gerçekleştirilecek.

EĞİTİM 13.07.2021, 10:25
“Niğde ulusal kısa film festivali”ne başvurular başladı

“Niğde Ulusal Kısa Film Festivali”nin birincisi Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından gerçekleştirilecek. Sinema Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile yapılacak olan Niğde Ulusal Kısa Film Festivali’nin, Ulusal Kısa Film, Belgesel Film ve Öğrenci Filmleri olmak üzere üç kategoride gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Niğde Ulusal Kısa Film Festivali’nin yerel ve ulusal alanda kültür ve sanat faaliyetlerini besleyeceği, kısa filme olan ilgi ve merakı artıracağı, zamanla ülkenin özgün ve başarılı bir kısa film festivali olma yolunda hızla ilerleyeceği öngörülüyor. 

Türkiye’de kısa film üretiminin güçlenmesine, sinema kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak hedefiyle yola çıkan Niğde Ulusal Kısa Film Festivali, Üniversitenin ve Niğde ilinin kültürel yaşamını da zenginleştirmeyi amaçlıyor. Başvuru ve detaylı bilgi için https://nigdeulusalkisafilmfest.com/

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)