Niğde Yeşilay şubesinden üniversiteye fidan desteği

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Merkez Yerleşkesine Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) fidan dikimi yapabilmesi için ayrılan alana Yeşilay Niğde Şubesi tarafından dikim gerçekleştirildi.

EĞİTİM 19.04.2021, 15:37 19.04.2021, 15:38
Niğde Yeşilay şubesinden üniversiteye fidan desteğiNiğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Merkez Yerleşkesine Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) fidan dikimi yapabilmesi için ayrılan alana Yeşilay Niğde Şubesi tarafından dikim gerçekleştirildi.

Pandemi kurallarına uygun olarak organize edilen programa Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üner Kayabaş, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan İbiş, Yeşilay Niğde Şube Başkanı Hayri Yıldız, AK Parti Gençlik Kolları Niğde İl Başkanı İbrahim Baloğlu ve genç Yeşilaycılar katıldı.

Yeşilay Niğde Şubesi tarafından 50 adet Karaçam Fidanının Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi kampüsünde doğa ile birleştirildiği programın ardından açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, öncelikli olarak STK’ların fidan dikimi talepleri dolayısıyla oluşturulan alana Niğde Yeşilay Şube Başkanlığının göstermiş olduğu ilgiden dolayı Niğde Yeşilay Şubesi Kurucu Başkanı da olan Milletvekili Selim Gültekin'e ve Şube Başkanı Hayri Yıldız'a teşekkür etti.

Rektör Kar açıklamalarının devamında, “Faaliyette bulunduğu her alanda halk sağlığı bilinci oluşturmak üzere örgütlenmeyi ve toplumsal düzeyde katılımcı çalışmalar yürütmeyi kalıcı başarılar sağlamanın bir gereği gören ve bunu temel değer edinmiş olan Yeşilay’ın değerli Niğde Şubesi temsilcileri ve bugün buraya fidan dikmek üzere gelen Genç Yeşilaycılar, Üniversitemiz Yerleşkesinde geleceğimize nefes olarak bizlere en değerli miraslardan birini bıraktılar” dedi.

Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar açıklamalarının sonunda ise Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Yerleşkesinde STK’lar için ayrılan alanın, gelecek kuşaklara nefes olmak isteyen tüm STK’lara açık olduğunu yinelerken, hem kampüsün hem de Niğde’nin yeni bir doğal güzellik kazanması adına Üniversite yönetimi olarak kendilerinin de ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.

Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve Yeşilay Niğde Şube Başkanı Hayri Yıldız ise açıklamalarında, Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’ın, doğa yanlısı tutumunun Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Niğde ili için çok değerli olduğunu ifade ettiler. Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve Yeşilay Niğde Şube Başkanı Hayri Yıldız ayrıca, kendilerine fidan dikim alanının sağlanması konusundaki katkıları dolayısıyla da Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar’a teşekkürlerini iletti.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)