Niğde’de 57 Okula Beyaz Bayrak

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Teslim Töreni Yapıldı.

EĞİTİM 10.04.2018, 11:13 10.04.2018, 11:13
Niğde’de 57 Okula Beyaz Bayrak

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Teslim Töreni Yapıldı.

Niğde’de Sağlık ve milli eğitim Bakanlığınca düzenlenen proje kapsamında Niğde genelinde 57 okul beyaz bayrak sertifikası almaya hak kazandı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmecioğlu´nun Katılımlarıyla Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları Düzenlenen Törenle Dağıtıldı.

2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları sahiplerini buldu. İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, İl Sağlık Müdürü Ertan Değirmencioğlu ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halis Erçatım´ın katılımıyla Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikaları törenle teslim edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar " Bugün burada İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimler sonucunda Beyaz Bayrak Sertifikası almaya hak kazanan okullarımıza ve Beyaz Bayrak Sertifikasının ikinci basamağı olan Beslenme Dostu Okul Sertifikalarının teslimini yapacağız. Temizlik ve hijyen konusuna azami derecede önem veriyoruz. Öğrencilerimizin temiz ve sağlıklı bir ortamda eğitim almaları en büyük önceliğimiz. Bugün 57 okulumuza Beyaz Bayrak Sertifikası, 22 okulumuza da Beslenme Dostu Okul Sertifikası veriyoruz. Temenni ediyorum ki tüm okullarımızın Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası olsun. Bu konuda emek sarf eden tüm mesai arkadaşlarıma ve İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum." dedi.

Sertifikaların teslimi ile program son buldu.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)