Niğde’de Kapalı Olan 2 Kütüphane Yeniden Açılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alımı yapılan 500 kütüphaneciden 6 tanesi Niğde’ye atandı.

EĞİTİM 10.03.2020, 15:31 10.03.2020, 15:31
Niğde’de Kapalı Olan 2 Kütüphane Yeniden Açılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alımı yapılan 500 kütüphaneciden 6 tanesi Niğde’ye atandı.

Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Tecimer, Niğde’ye 6 kütüphanecinin atandığını belirterek, “Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından geçtiğimiz günlerde alımı yapan 500 kütüphaneciden 5 tanesi ilimize atandı. Yapılan atamalar sayesinde ilimizde on yıldır kapalı olan Gümüşler Kütüphanesi ile iki yıldır kapalı olan Dündarlı kütüphanemiz yeniden açılacak” dedi.

KAPALI OLAN 2 KÜTÜPHANE YENİDEN AÇILIYOR

Niğde’ye atanan 6 uzman kütüphanecinin görevlerine başladığını belirten Niğde Kültür ve Turizm Müdürü Tecimer, “Kültür ve Turizm Bakanlığımızca 500 adet uzman kütüphaneci alımı ülke genelinde yapıldı. Sayın valimiz ve sayın milletvekillerimizin girişimleri neticesinde ilimize de 6 uzman kütüphaneci ataması yapıldı. İlimize atanan kütüphanecilerimiz görevlerine başladı. Bunlarda bir tanesi 10 yıldır kapalı olan Gümüşler Kütüphanesine, bir tanesi iki yıldır kapalı olan Dündarlı Kütüphanesine,  1tanesi Ulukışla İlçe Kütüphanesine, 2 tanesi Bor ilçesine ve 1 tanesini de ilimiz halk kütüphanesine görevlendirdik.

İlimize atanan 6 uzman kütüphaneci ile birlikte ilimizde Gümüşler kasabasında bulunan ve on yıldır kapalı olan kütüphanemiz ile yine 2 yıldır kapalı olan Dündarlı Kütüphanemizi tekrar hizmete sunmuş olacağız. Göreve başlayan kütüphaneci arkadaşlarımız bir hafta boyunca hizmet içi eğitime tabi tutulacak ve sonra görev yerlerinde halkımıza hizmet vermeye başlayacaklardır” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)