banner21

ODTÜ’de 13. Mezuniyet Sevinci

ODTÜ Geliştirme Vakfı Niğde Okulları okul spor salonunda 13. mezuniyet töreni düzenledi.

EĞİTİM 20.06.2016, 10:41 20.06.2016, 10:42
ODTÜ’de 13. Mezuniyet Sevinci
Ortaokulu başarıyla tamamlayan 44 öğrenci belgelerini ve plaketlerini öğretmenlerinden ve konuklardan aldılar. 

Ortaokul puan ortalamasına göre, Eren Şen okul birincisi, Tufan Kutay Karadal okul ikincisi, Melisa Akansel okul üçüncüsü oldu. Okul birincisi olan Eren Şen arkadaşları adına konuşma yaptı. Derece yapan öğrenciler altınla ödüllendirilirken, TEOG sınavında tam yaparak 700 tam puanla Türkiye Birincisi olan Nuri Yiğit Orhan, Eren Diler, Eren Şen, Ahmet Tunca Taşkın dizüstü bilgisayarla ödüllendirildi.

Okul Müdürü Aydın Akbaş törende yaptığı konuşmada: “ 2015-2016 eğitim öğretim yılını tamamladığımız bu günde 13. Mezuniyet törenimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ana kucağından emanet aldığımız yavrularımızı uzun ve zorlu bir eğitim sürecinin sonunda uğurluyoruz.

 Okumuz 1998 yılında eğitim öğretime başlamış, 2004 yılında ilk mezunlarını vermiştir. 1998 yılında 46 öğrenciyle eğitim öğretime başlayan okulumuzda şu an ilkokul ve ortaokul bölümlerinde toplam 550 öğrenci eğitim öğretime devam etmektedir. Son 5 yılda 217 mezun veren okulumuzda bu yıl ortaokulu başarıyla tamamlayan 44 öğrencimizle birlikte mezun olan öğrenci sayısı 312’den 356’ya ulaşmıştır. Okulumuzdan mezun olan öğrenciler seçkin eğitim kurumlarında eğitimlerine devam etmekte, bir bölümü tahsilini tamamlayarak ülkemize hizmet etmeye başlamışlardır.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TEOG adıyla 8. Sınıflarda uygulanan sınavlarda üstün başarılarımız devam etmektedir. Son yıllarda okul ortalamamız şu şekilde gerçekleşmiştir. 2014 yılında 500 üzerinden 442,  2015 yılında 500 üzerinden 467, 2016 yılında 500 üzerinden 470. Bu yıl 6 dersten okul genel ortalamamız 100 üzerinden 94 olup,

öğrencilerimizin yüzde 27’si 500 üzerinden 490 üzerinde  yüzde 61’i 470 üzerinde puan almıştır. 400 puan altında kalan öğrencimiz yoktur. 

Türkiye genelinde 120 soruda 120 doğru cevap veren 987 öğrenciden 2’si okulumuzdan çıkmıştır. Ayrıca ilk dönem de farklı 2 öğrencimiz daha tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olma başarısını göstermişti. 

Bu üstün başarıdan dolayı tüm öğrencilerimizi, başarının mimarı öğretmenlerimizi tebrik eder, emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür ederim. Bu başarının artarak devam etmesini diliyorum.  Okulumuz akademik başarıları, kaliteli yabancı dil eğitimi, sosyal, kültürel sanatsal etkinlikleri ve uzman başarılı eğitimci kadrosuyla geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir” dedi.

Mezun öğrencilere seslenen Okul Müdürü Akbaş: “Okulumuzda her zaman sizleri bilgili, görgülü, değişen dünyaya ayak uydurabilen, insanlığa yön verecek, topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içerisinde olduk. Sizlerin gelecekte çalışan, üreten, çevreye duyarlı, Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş bireyler olacağınıza inancımız tamdır. Sizlerden istediğimiz bundan sonraki yaşamınızda okulumuzda öğrendiğiniz bilgi, birikim ve deneyimlerinizi daha ileriye taşıyarak topluma yön veren bireyler olarak, ülkemize, milletimize ve insanlığa yararlı olmanızdır. Mezuniyetinizle birlikte aslında okulumuzdan ayrılmıyor, sayısı 356’ya ulaşan mezunlarımızın arasına katılmış oluyorsunuz. Mezun olduğunuz bu günde öğretmenlerinize,  sizi yetiştiren ailelerinize, okul yöneticilerine, okul personeline, ODTÜ Geliştirme Vakfı ve Niğde Çağdaş Eğitim Vakfına, okulumuzun kurulmasına öncülük etmiş ve bu güne gelmesinde maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen bir kısmı ebediyete intikal etmiş eğitim sevdalılarına sizlerin adına şükranlarımı sunuyorum. Bugün son bulan ilköğretim hayatınız aslında yaşamınızda yeni bir dönemin başlangıcıdır. Sizleri yürekten kutluyor, bundan sonraki öğrenim yaşamınızda da başarı ve mutluluk diliyorum. Elbette insan yaşamında okullarda öğrenilen bilgilerin bazıları unutulur. Ancak yaşamınız boyunca haklının yanında olmayı, insanları ayrım yapmadan sevmeyi, doğruluk, dürüstlük, adalet gibi değerleri unutmayacağınızı biliyoruz. Güzel günler sizleri bekliyor. Sizleri hep özlemle anacağız” diye konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)