Öğrencilere Hastalıklardan Korunma Eğitimi

Niğde’de öğrencilere solunum yolu hastalıklarından korunma eğitimi verildi.

EĞİTİM 28.02.2020, 17:31 28.02.2020, 17:31
Öğrencilere Hastalıklardan Korunma Eğitimi

Niğde’de öğrencilere solunum yolu hastalıklarından korunma eğitimi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Niğde’de okullarda solunum yolu hastalıkları ve korunma yolları ile ilgili öğrencilere eğitimler verildi.

Niğde’de Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı tarafından 81 il ve ilçelerindeki okullara yönelik virüslerin neden olduğu solunum yolu hastalıkları ve korunma yöntemleri hakkında Gönderilen bilgilendirici afiş ve broşürler dağıtılırken Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl sağlık Müdürlüğü tarafından da il genelindeki öğrencilere virüslerin neden olduğu hastalıklara karşı korunmak için neler yapılması gerektiği anlatıldı.

İl ve ilçeler ile köylerdeki okullarda ise sınıflarda akıllı tahtalarda Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 'Solunum yolu enfeksiyonlarından korunma yolları' adı altında hazırlanan video izletildi. Öğretmenler, nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında öğrencilere uyarılarda bulundu. Öğrencilere ellerini sık sık su ve sabunla en az 20 saniye boyunca yıkamaları, öksürme veya hapşırma sırasında burun ve ağzınızı tek kullanımlık mendil ya da kâğıt ile örtmeleri, kullanılan mendili derhal çöpe atmaları, soğuk algınlığı veya grip semptomları olan kişiler ile yakın temastan kaçınmaları uyarısı yapıldı.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)