banner21

Öğretmenlere Anlamlı Etkinlik

Niğde Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Öğretmenler Hatıra Ormanı projesi kapsamında, bu yıl ise 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla kentte görev yapan 3 bin 422 öğrenmen için Kent ormanında fidan dikme etkinliği düzenlendi. Belediye Başkanı Emrah Özdemir, törende yaptığı konuşmada, öğretmenlerin gününü kutladı.

EĞİTİM 24.11.2020, 16:00 23.01.2021, 13:15
Öğretmenlere Anlamlı EtkinlikNiğde Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Öğretmenler Hatıra Ormanı projesi kapsamında, bu yıl ise 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla kentte görev yapan 3 bin 422 öğrenmen için Kent ormanında fidan dikme etkinliği düzenlendi. Belediye Başkanı Emrah Özdemir, törende yaptığı konuşmada, öğretmenlerin gününü kutladı.

Belediye olarak kentte görev yapan öğretmenler için fidan diktiklerini belirten Özdemir, şunları kaydetti: "Kampanyayla öğretmenlerimiz gelecek nesillere nefes olsun istiyoruz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi gelecek nesiller öğretmenlerimizin eseri olacak. Öğretmenlerimiz, hem gelecek nesilleri hem de milletimizin ve ülkemizin geleceğini şekillendirecek. Bu kampanyayı geçen sene başlatmıştık, bu sene de öğretmenlerimizin adına birer fidan dikiyoruz, 3 bin 422 fidanı toprakla buluşturuyoruz. Aynı zamanda diktiğimiz fidanlara da bakıyoruz. Damlama sulama sistemi yaptık. İnşallah farklı ve güzel bir öğretmenler ormanı olacak. Sağlıklı günlerde çocuklarımızla öğretmenlerimizle farklı etkinliklerde burada buluşacağız. Pandemide bir kez daha gördük ki eğitim şart. Eğitim olduğu zaman pandemiyle de baş ediyoruz her şeyle de baş ediyoruz. Bu eğitimin temelini de okullarımızdan öğretmenlerimizden alıyoruz. Bizleri yetiştiren öğretmenlerimize minnettarız."

Törene, Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Prof. Dr. Muhsin Kar, Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ve öğretmenler katıldı.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)