banner21

Üniversite'de Bayramlaşma Programı

Niğde Üniversitesi bayramlaşma programı akademik ve idari personelin katılımı ile 11 Temmuz 2016 Pazartesi günü saat 16.00 da rektörlük senato katında gerçekleştirildi.

EĞİTİM 13.07.2016, 11:16 29.08.2018, 14:15
Üniversite'de Bayramlaşma Programı
Bayramlaşma öncesi kısa bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Adnan Görür, herkesin geçmiş bayramını en samimi dileklerle yürekten kutladığını belirterek bayram boyunca da durmayan hain teröre verdiğimiz şehitleri rahmetle ve minnetle andığını, her türlü terör örgütünü ve terör olayını nefretle kınadığını ifade etti. Konuşmasının devamında “Tabii bayramlar hepimizin takdir edeceği üzere birlik, beraberlik, kardeşlik demektir. Kin ve nefretin sevgiye dönüştüğü günlerdir. Onun için hepimizin fitne ve fesat üreticilerinden uzak durmamız gerektiği de çok açık ortada. Çünkü geldiğimiz noktalar ve olumsuzluklar fitne ve fesadın sonucu. Eğer insanca yaşama k istiyorsak fitne fesattan uzak durmamız gerekiyor. Fakat insanın yaratılışından itibaren fitne ve fesat insanla yürümeye başlamış. Hem insanlar arasındaki ilişkileri, toplumun huzurunu bozuyor hem de toplumların sıkıntılı günler geçirmesine sebep oluyor. Onun için hepimiz umarım bayram vesilesiyle kendimizi gözden geçirmişizdir.”

Bayramların artık sadece tatil günleri olarak değerlendirilmesinden duyduğu rahatsızlığı da dile getiren Rektör Görür, “Artık ne kadar bayram yaşıyoruz o da şüpheli. İşin yalnızca terör ve fitne fesat tarafı değil bayramların tatile çevrilmesi durumu da bayramları değiştirdi. Eskiden bayramlarda herkes birbirini ziyaret ederdi. Küçükler büyüklerin ellerinden öper büyükler de para verirdi. İşin doğrusunu konuşmak gerekirse nereye giderseniz gidin bayramlaşmanın çok zayıf kaldığını hepiniz görmüşsünüzdür. Bayramları bayram gibi kutlamak bizi ayakta tutacak unsurların başında geliyor. Biz kültürümüzle inanç ve geleneklerimizle ayakta durmayı başarabiliriz. Onun için de bayramları bayram gibi kutlamak gerektiğine inanıyorum. Nice bayramları huzur içerisinde sevgi ve saygı içerisinde geçirmenizi temenni ediyorum. Allah hepimize en az bayram tadında gelecek günler nasip etsin” dedi. 

Prof. Dr. Adnan Görür, programa katılan akademik ve idari personelle bayramlaştıktan sonra düzenlenen kokteylde öğretim elemanları ve idari personelle uzun süre sohbet etti.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)