VİDEO HABER | Başkan Özdemir Okulun İlk Günü Sözünü Tuttu

Okulların açılmasıyla birlikte öğrencileri yalnız bırakmayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, eşi Duygu Özdemir ve Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar öğrencilerin ilk ders heyecanına ortak oldu.

EĞİTİM 21.09.2020, 14:21 22.09.2020, 11:54


Okulların açılmasıyla birlikte öğrencileri yalnız bırakmayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, eşi Duygu Özdemir ve Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar öğrencilerin ilk ders heyecanına ortak oldu.

Zahide Sefer, Asım Zeynep Ecemiş ve Mehmet ve Emet Aydoğan ilkokullarını ziyaret eden Başkan Emrah Özdemir, tüm öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileyerek, "2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk günündeyiz. Geçen seneyi çok iyi tamamlayamadık. Çocuklarımızı görünce çok mutlu olduk. Başta milli eğitim müdürümüz ve okul müdürlerimiz olmak üzere öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. 40 dakikalık teneffüste okulumuzu ziyaret ettik. Çocuklarımız sosyal mesafeye uygun bir şekilde çok güzel vakit geçiriyorlar. Eğitim öğretim yılının başlamasıyla derslerine başladılar. Biz de maskeye de teşvik etmek adına kıyafetlerine uygun şekilli maskeler getirdik. Aynı zamanda geçen senenin sonunda Milli Eğitim Bakanımıza söz vermiştik. Okulun ilk günü 40 dakikalık teneffüste moral olması açısından da Niğde Gazozu dağıtacaktık. 81 ile Niğde Gazozunu yolladık. Bizde Niğde’de dağıtımını yapıyoruz. 2020-2021 eğitim öğretim yılının eskiden olduğu gibi başlamasını ümit ediyoruz. Belediye olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüze okullarımıza gereken desteği her zaman vereceğiz. Öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar; ‘’Eğitim öğretim yılı başlamasında duyarlılık gösteren Belediye Başkanımıza duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Okullar açıldığında Niğde gazozu sözü vermişti getirdiler birlikte öğrencilerimize dağıtacağız. Çocuklarımızın tamamına yaşına uygun maskeler getirmiş. Nazik düşüncelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Okullarımızın bahçesi bugün yine cıvıl cıvıl oldu. Eğitim öğretim yılımızın öncelikle çocuklarımıza, öğretmenlerimize, Niğde’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, okul bahçesinde velilerle ve okul öğretmenleri ile sohbet etti ve Niğde Gazozu ikram etti.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)