14.06.2021, 09:26

GELECEKTE HÜSRAN!

Geride bıraktığımız Pazar günü Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde 7 yıl aradan sonra yapılan belediye başkanlığını seçimini resmi olmayan kesin seçim sonuçlarına göre, bin 21 oy ile AK Parti’nin adayı kazandı. 

İlk kez bir seçim başlığı adı altında Güney beldesi ülke genelinde haber olma niteliğini taşıdı bu seçimde. Zira ilk yerel seçim sınavını veren ve genel başkan düzeyinde ziyaret edilen belde de beklentileri noktasında sosyal medya hesaplarında Gelecek Partisi tarafından video tasarımlar yapılmıştı. Ahmet Davutoğlu tarafından “Güney’de gelecek rüzgarı esiyor” sloganı sadece seçim arefesinde Güney seçmeni özelinde değil seçim sonrasında sosyal medya hesaplarından kaldırılmayan paylaşımı gören tüm vatandaşlar nezdinde ilgi konusu oldu, aslına bakarsanız biraz da mizaç konusu oldu.

Öyle ki Gelecek Partisi çok iddialı olduğunu lanse ettiği bu seçimden resmi olmayan rakamlara göre sadece 17 oy alabildi. Bu durumun akabinde de sosyal medya da Gelecek Partisi’nin daha evvel yaptığı paylaşımı görenler anında durumu tred topic yaptı. Öyle ki hiç konuşulmadığı kadar konuşuldu Güney beldesi, üstelik bir seçim neticesi ile. Aynı Seçimde TKP'nin adayı ise tek 1 oy alabildi.

Türkiye’de siyasetin akşamdan sabaha ne denli değişebildiğini yıllarca bir çok örnekte tecrübe etme şansını bulduk. Ama siyasetin ve siyasi güçlerin yarınlarına en iyi bakabilme gerçeği partinin, liderin siyasi imajından geçtiğini de unutmamak gerekir. Ben bu durumun Gelecek Partisi özelinde mahalle, ilçe ve dahi il yönetimlerini etkileyeceğini düşünüyorum. Keza şimdilerde mahalle temsilcisi olanlar bugün komşu, esnaf, dost karşılaştığı kişiler tarafından “17 oy nedir yahu” cümlesi ile karşı karşıya kaldığına eminim bu durum bence tekrar birçok mahalle, ilçe ve il yöneticisine şapkasını önüne koyma imkanı sunacaktır.

Bakalım Gelecek’in kendi içerisinde rüzgar, kendi parti görevlileri üzerinde hangi yönde istikamet edecek. Ama bir gerçeğin altını çizmeden de geçemeyeceğim; “Dalından Kopan Yaprağın Akıbetini Rüzgar Tayin Eder” sözü bu makale de ki örnekte vücut buldu sanki.

Kalın sağlıcakla.

Yorumlar (1)
hakkı 3 yıl önce
ateş olsa cülümü gadan yer yakar gelecek
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?