1700 Kahraman Çevreci Göreve Hazır

Çevre ve Şehircilik Niğde İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, Çevre Bilinci Eğitimi sonrasında Kahraman Çevreci Andını okuyan 1700 Kahraman çevrecinin göreve hazır olduğunu söyledi.

GÜNDEM 11.06.2018, 17:18 11.06.2018, 17:26
1700 Kahraman Çevreci Göreve Hazır

Çevre ve Şehircilik Niğde İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, Çevre Bilinci Eğitimi sonrasında Kahraman Çevreci Andını okuyan 1700 Kahraman çevrecinin göreve hazır olduğunu söyledi.

Küçük yaşlarda öğrenilen bilgilerin, kazanılan alışkanlıkların ve görülen davranışların yaşam şeklini oluşturması nedeniyle Çevre Eğitim merkezi tarafından hazırlanan proje ile ilgili bilgiler veren Gençtürk, “İlimiz genelinde eğitim gören, özellikle anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimizde çevre bilinci ve duyarlılığı hakkında bir farkındalık oluşturmak ve çocuklarımıza konunun öneminin benimsetilmesi amacıyla Çevre Eğitim Merkezi (ÇEM) Projemiz ile çocuklarımızın Çevre Eğitimini uygulamalı ve görsel (animasyon filmlerinin gösterilmesi, afişler, tablolar vb.) olarak alması, eğlenceli uygulamalarla birlikte çevre bilinci ve duyarlılığının arttırılması hedeflenmişti” dedi.

Çevre ve Şehircilik Niğde İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk açıklamasına şöyle devam etti: “Okulların açılması ile birlikte, İl Müdürlüğümüz bünyesinde açmış olduğumuz Çevre Eğitim Merkezimizdeki (ÇEM) eğitim maratonumuz 17/11/2017 tarihinde başlamıştı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan program dahilinde sömestr tatili öncesinde en son 12/01/2018 tarihinde 530 öğrencimize çevre eğitimi verilerek tatile girdiğimiz, Çevre Eğitim Merkezimizde İkinci Dönem eğitimlerimize 09/02/2018 tarihinde başladık. 2017-2018 eğitim yılında 27 haftalık eğitim sonrası toplam 1750 öğrencimizi kahraman çevreci yaptık.  Çevre Bilinci Eğitimi sonrasında Kahraman Çevreci Andını okuyan öğrencilerimizden,  çevreyi korumakla görevli oldukları, çevreyi kirletenleri uyaracakları ve geri dönüşümü mümkün olan atıkların ayrı toplanarak doğaya kazandırma sözü alınarak Kahraman Çevreci Belgesi ve Madalyası verilmiştir. Bu eğitim maratonumuzda bizlerden; destek ve ilgilerini esirgemeyen başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere katılım sağlayan tüm Okul Müdürlerimiz ile Öğretmenlerimize teşekkürlerimizi bir borç biliriz” diye konuştu

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)