19 MAYIS TÜRK GENÇLİĞİNİN GURUR GÜNÜ

CHP Bor İlçe Başkanı Erdal GEVREKCİ 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

GÜNDEM 19.05.2022, 15:13
19 MAYIS TÜRK GENÇLİĞİNİN GURUR GÜNÜ

CHP Bor İlçe Başkanı Erdal GEVREKCİ 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Bugün 19 Mayıs. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ilk adımı atarak milli mücadele ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919 tarihi, ezelden beri hür yaşamış Türk Milleti'nin yeniden şahlanarak ayağa kalktığı ve Cumhuriyet'imizin temellerinin atıldığı tarih olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Ya istiklal ya ölüm'' sloganıyla millet egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği büyük gündür.

Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gelişerek yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen büyük önder Atatürk Cumhuriyetimizin ve inkılapların muhafazası ve savunulması görevini, birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve güvendiği Türk gençliğine vermiştir. Demokrasi ve istikbalimize sahip çıkılan bu önemli gün, gençlerimizin omuzları üzerine önemli bir görevi de yüklemiştir. Üreten, yeniliklere imza atan, sorgulayan, araştıran, geliştiren bir gençlik Türkiye'yi daha güzel günlere taşıyacaktır. Türkiye'nin geleceğine yön verecek gençlerimizin özveriyle çalışacaklarına, bırakılan mirası daha da zenginleştireceklerine, gelişmiş ve çağdaş bir Türkiye inşa edeceklerine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin ve Türk Ulus’unun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramlarını en içten duygularımla kutlarım. Bugünü gençlerimize armağan eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın şehit ve gazilerini rahmet ve minnetle anıyorum.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)