banner21

Aykin 'Emekli İkramiyeleri Piyasaları Canlandırır'

Başbakan Binali Yıldırım'ın bakanlar kurul toplantısı sonrası alınan kararlar ile ilgili yaptığı açıklamayı değerlendiren Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Erdoğan Aykin, 'Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında biner lira bayram ikramiyesi ve bağ-kura borçlu olan esnafın sağlık hizmetlerinden faydalanacak olması sevindirici. Yapılandırmada faizlerin yüzde 90'lık bölümünün sıfırlanması ise büyük bir fırsattır. Bu fırsatı bütün esnafımız iyi değerlendirmelidir' dedi.

GÜNDEM 03.05.2018, 10:04 03.05.2018, 10:05
Aykin 'Emekli İkramiyeleri Piyasaları Canlandırır'

Başbakan Binali Yıldırım'ın bakanlar kurul toplantısı sonrası alınan kararlar ile ilgili yaptığı açıklamayı değerlendiren Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Erdoğan Aykin, 'Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında biner lira bayram ikramiyesi ve bağ-kura borçlu olan esnafın sağlık hizmetlerinden faydalanacak olması sevindirici. Yapılandırmada faizlerin yüzde 90'lık bölümünün sıfırlanması ise büyük bir fırsattır. Bu fırsatı bütün esnafımız iyi değerlendirmelidir' dedi.  

12 milyon emekliye Ramazan ve Kurban bayramlarında verilecek olan 2 bayram ikramiyesinin bayramlarda piyasaları canlandıracağını ve esnafın yüzünü güldüreceğini anlatan NESOB Başkanı Aykin, 'Ramazan ve Kurban Bayramlarında 12 milyon emekliye ikramiye verilmesi piyasaları canlandıracak ve esnafın yüzünü güldürecektir. Öte yandan Bağ-kura borcu olup da sağlık hizmetlerinden faydalanamayan esnafların sağlık hizmetinden faydalanmasına ilişkin yeni düzenleme ise sevindirici bir gelişmedir. 18-29 yaş arasında iş yeri açmak isteyen gençlere 3 yıla kadar vergi kolaylığı getirilmesi ekonomiyi ve piyasaları canlandıracaktır. En önemlisi gençlerin girişimciliği sayesinde işsizlik rakamları azalacak, ekonomik büyüme daha da artacaktır. Çünkü yeni düzenleme ile 3 yıllık gelir vergisi desteği devam edecek olmasının yanı sıra 1 yıl boyunca BAĞ-KUR primini devlet ödeyecek. Bu fırsatları girişimci tüm gençlerin zaman kaybetmeden değerlendirmesi ekonomide ülkemize büyük mesafe kat ettirecektir'  şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)