banner21

Bakan Elvan, Ömer Halisdemir'in Kabrini Ziyaret Etti

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ’Milli Birlik ve Beraberlik Günü’ kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ile vefat eden annesinin Niğde’deki kabrini ziyaret etti.

GÜNDEM 12.07.2017, 10:11 13.07.2017, 09:40
Bakan Elvan, Ömer Halisdemir'in Kabrini Ziyaret Etti

 Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ’Milli Birlik ve Beraberlik Günü’ kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ile vefat eden annesinin Niğde’deki kabrini ziyaret etti.

Bakan Elvan, FETÖ'nün 15 Temmuz'deki darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Halisdemir'in ve vefat eden annesinin de kabrinin bulunduğu Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesine geldi. Kalkan'ı burada Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, TBMM İdari Amiri AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir ve belediye başkanları ile daire müdürleri karşıladı.
Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'i ve annesi Fadimana Halisdemir'in kabrinin başında okunan Kuran'ı Kerim tilavetlerinin okunmasının ardından Bakan Elvan, kabirleri başında dua etti.

Mezarlıktan çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Yiğit şehidimiz Ömer Halisdemir'in kabrini ziyaret ettik. Bizde şöyle bir deyim vardır Analar ne aslanlar doğurur sözü var. Fettullahçı Terör Örgütü tarafından darbe girişimi sırasında bu ülkenin bölünmesini planlamaktan başka bir şey değil.
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “bildiğiniz gibi vatan için iman dolu göğsünü siper etmiş kahraman yiğit şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ettik ve daha sonra annesi Fadimana Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek dualara ettik ve Fatihalarımızı gönderdik.  Analar ne aslanlar doğurur diye bir deyim var. Gerçekten bu millet bu aslanlar, bu kahramanlar bu toprakları milletimiz için ülkemiz için vatan yapmış. Bugüne kadar da bu millet hep istiklalini korumuş ve hiçbir zaman boyundurluk altında kalmamıştır. Eğer ezanımız susmuyorsa al bayrağımız dalgalanıyorsa ve Türkiye adında bir devlet ve Türkiye Cumhuriyeti adında bir ülke varsa bunlar şehitlerimiz sayesindedir. Bu şehitlerimizi yetiştiren Şehitlerimiz sayesindedir. Fetullahçı terör Örgütü tarafından 15 Temmuz Darbe girişimi aslında bu ülkenin bölünmesi planından başka bir şey değil. Bu ülkenin işgali, bu ülkenin birilerine teslim edilmesinden başka bir şey değildir. Ancak başta Şehidimiz Ömer Halisdemir olmak üzere çok şehitlerimiz ve milletimiz buna izin vermedi. Şehidimiz Ömer Halisdemir Türkiye’nin kaderini değiştiren öncü şehitlerimizden birisidir. Tıpkı surlara Bayrak diken Ulubatlı Hasan gibi, Çanakkale’de, Sakarya’da, Anafartalar da işgalcilere karşı dimdik duran ve onları yok eden kahraman şehitlerimiz gibi ve yine İzmir’de düşmana karşı ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin gibi. 
Türkiye üzerinden hesabı olanlar şunu iyi bilsinler Bir Ömer Halisdemir şehit olur milyonlarca Ömer Halisdemir gelir diyen Bakan Elvan; “ Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk milletini başkalarıyla asla karıştırmasınlar. Bu millet ilelebet bağımsız kalmıştır, bugüne kadar bağımsız kalmıştır ve bundan sonrada kendi kararlarını kendisi verecek ve bağımsızlığını koruyacaktır. Şehidimiz Ömer Halisdemir Hepimiz için bir sembol olmuştur. İstiklalimiz için sembol olmuştur. Şehidimiz Ömer Halisdemir ve tüm şehitlerimizi asla unutmayacağız ve ebediyete kadar gönlümüzde bu şehitlerimiz yaşayacak ve her yıl bu etkinlikleri düzenleyeceğiz. Çocuklarımız, yavrularımız ve gelecek nesiller mutlaka 15 Temmuz’u anlamalı ve 15 Temmuz’u anmalı diye düşünüyorum. 
Gerçekten bu Türkiye Cumhuriyeti tarihinde değil Dünya tarihinde demokrasi adına verilmiş çok önemli bir derstir. Bu dersten herkesin alması gereken tavsiyeler var. Ama maalesef bir taraftan demokrasi deyip bir taraftan temel hak ve hürriyetler deyip diğer taraftan da o teröristleri ülkelerinde barındıranlara sesleniyorum. Eğer gerçek anlamda demokrasiden yanaysanız gerçek anlamda hak ve hürriyetlerden yanaysanız bu teröristleri bizlere teslim etmelisiniz. O teröristler demokrasiyi katletmek istemiştir. O teröristler bu ülkeyi kana bulamak istemişlerdir. Halkın tercihine karşı Türkiye’yi bölmeye parçalamaya kalkmışlardır. Bir taraftan demokrasi deyip teröristleri ülkelerinde beslemek ülkelerinde destek vermek hakkaniyetli bir husus değildir. Bu ülkelere de yakışmıyor. Türk milletini iyi anlamıdırlar. Biz her zaman bizim milletimizin diğer milletlerle kaynaşmasını, yakınlaşmasını arzu etmiyorlar. Ama onlar şunu demek istiyorlar, biz sizlerden uzaklaşmak istiyoruz. Biz diyoruz ki insanı insan olarak gören bir milletiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesine sahip olan bir milletiz. Dünyanın neresinde olursa olsun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra ki süreçte de biz her zaman mazlumun yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.  Hem sayın Cumhurbaşkanımız, Hem de Sayın Başbakanımız hem şehidimiz Ömer Halisdemir ailesini hem de Niğde halkına başsağlığı dileklerini ilettiklerini söylemek isterim” şeklinde konuştu.
Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in babası hasan Hüseyin Halisdemir; “ önce Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve tüm Bakanlarımıza teşekkür ederim. Türk milletine sonsuz teşekkür ederim. Ben bir Ömer Halisdemir’i nasıl yetiştirdiysem yeni gelen askerimizi gençlerimize aynı öyle yetiştirmeye hazırım. Her yer de vatanıma hizmet etmeye hazırım.  Ölene kadar da mücadele edeceğim ve hiçbir hainlere hiçbir ülkelere toprağım bir karışını vermemek için bütün gücümüzle hazırım” dedi.
Bakan Elvan mezarlıktan ayrıldıktan sonra Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in eşinin oturduğu evi ziyarette bulunarak baş sağlığı dileklerinde bulunduktan sonra Demokrasi Şehitleri hatıra ormanına ağaç dikti.
Ağaç dikimini ardından Ömer Halisdemir'in baba ocağını ziyarette bulunan Bakan Elvan'a kardeşi Soner Halisdemir, Ömer Halisdemir'in resmi basılı tişörtü hediye etti. Bakan Elvan, tişörtü üzerine giyerek baba ocağından ayrıldı.

Niğde Şehitliğine geçen Bakan Lütfi Elvan, burada da şehitlikte dua ettikten sonra Valiliği ziyaret etti. Elvan ziyaretinin ardından kentten ayrıldı.
Çukurkuyu kasabası Ömer Halisdemir’in kabri başında başlayan 15 Temmuz Anma etkinliğine  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Niğde Valisi yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde milletvekilleri Erdoğan Özegen ve Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in babası hasan Hüseyin Halisdemir ve kardeşleri Soner  ve doğan Halisdemir, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)