BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

GÜNDEM 17.03.2023, 22:11
BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 108. Yıldönümü büyük bir onurla kutladıklarını söyleyen Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “18 Mart tarihi kahraman ecdadımızın, hiçbir ordu ve hiçbir silahın vatan sevgisinden güçlü olamayacağı gerçeğini yedi düvele gösterdiği bir gündür,

Çanakkale Zaferi, milletimizin kaderini ve dünya tarihinin akışını değiştiren, elindeki çok kısıtlı imkanlara rağmen dünyanın bütün ordularının birleşerek topyekûn saldırdıkları bir savaşta yaptığımız varoluş mücadelesidir.

Çok büyük fedakârlıklara sahne olan, Çanakkale Savaşı’nı her an zihnimizde diri tutmalı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza tarihimizi en iyi şekilde anlatmalı, onları vatan, millet ve bayrak şuuruyla donanmış olarak yetiştirmeliyiz. Eğer biz bu fedakârlıkları gelecek kuşaklara aktaramazsak gençlerimizin başkalarının kahramanlarını kendilerine rol model olarak seçerler.

Bizlerin en büyük vazifesi, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi Milletçe anlamak, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutlu vatan topraklarını bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, birlik ve beraberliğimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimiz, ilelebet gönlümüzde yaşamaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlarıyla suladıkları bu toprakları bizlere mukaddes bir vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Ruhları şad. Mekanları cennet olsun.”

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)