banner21

Başkan Özkan Üniversite Öğrencileri İle İftarda Buluştu

İlkleri hayata geçirmeye devam eden, sosyal belediyeciliği kendine ilke edinmiş Niğde belediye başkanlığı geleneksel iftar sofralarını kurmaya devam ediyor.

GÜNDEM 24.05.2018, 17:07 24.05.2018, 17:08
Başkan Özkan Üniversite Öğrencileri İle İftarda Buluştu

İlkleri hayata geçirmeye devam eden, sosyal belediyeciliği kendine ilke edinmiş Niğde belediye başkanlığı geleneksel iftar sofralarını kurmaya devam ediyor.

Mahalle mahalle iftar sofralarının kurulmasını sağlayarak her zaman halkın içinde olmaya önem veren Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan bir ilki daha hayata geçirerek Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrencileri ile iftar sofrasında bir araya geldi.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Meydanında binlerce öğrenci ile bir araya gelerek ramazanın sekizinci gününde öğrencilerle iftar yaptı.

Ailelerinden uzak Türkiye’nin çeşitli illerinden okumak için Niğde’ye gelen öğrencilere Ramazan ayının manevi iklimini yaşatmak için Başkan Özkan ilk defa üniversitede iftar programının düzenlenmesini sağlayarak öğrencilerin ve öğretmenlerinin beğenilerini kazandı. Çok sayıda öğrenci Belediye Başkanı Özkan’a duyarlılıklarından ve öğrencilere verdiği değerden dolayı teşekkür ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Toplum refahının öncelikli hizmet olduğu anlayışıyla hareket eden Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Ramazan ayı rahmet ayı. Ramazan ayının iklimi ülkemizin şehrimizin her yerinde hissedilmeli. Niğde belediye Başkanlığı olarak bu konuda üzerimize düşeni her zaman yapma gayreti içerisinde oluyoruz. Geleneksel iftar sofralarımızda her kesimden vatandaş bir arada oluyor, paylaşmanın güzelliğini keşfederek aynı sofrada buluşuyor Ramazanın rahmetini ve manevi iklimini birlikte yaşıyorlar” şeklinde konuştu.

Niğde Belediyesi ve Üniversite Birlikteliğini artırdık

Başkan Özkan; “Dönemimizde belediye ve üniversite birlikteliğini daha da artırarak ortak faaliyetlerin oluşturulmasını sağladık. Üçüncüsünü düzenlediğimiz kitap fuarımıza davet ettiğimiz yazar ve tarihçilerimizin çoğunun programlarının üniversite konferans salonlarında yapılmasını sağlayarak öğrencilerimizin öğrenimine katkı sunmayı amaçladık. Her zaman eğitim ve eğitimciye destek olmaktan yanayız” dedi.

Birlik ve Beraberliğimiz Bozulmasın

Yoğun katılımın sağlandığı üniversite iftar programında Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Bu kadar yoğun katılımla iftar programlarımızı gerçekleştirmek bizleri mutlu ediyor. Yapmış olduğumuz hizmetlerin amacına ulaştığını ve beraberliğimizin bizleri güçlendirdiğini gözlemliyoruz. Allah ramazan ayının hürmetine birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Ülkemiz ve şehrimizin bütünlüğü için her zaman vatandaşlarımızın emrinde olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Katkı ve desteklerinden dolayı Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’a teşekkür eden Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar; “Üniversitemizde gerçekleşen iftar sofrası programından, üniversitemize olan ilgisinden ve sınav dönemlerinde kütüphanemizde çorba ikramı yaparak öğrencilerimize desteklerini esirgemeden sundukları için Belediye Başkanımız Sayın Rifat Özkan’a çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayı bereket ve mağfiret ayıdır. Ramazan ayını tam anlamı ile idrak edebilmek için iftar programlarının da birlik ve beraberlik içerisinde yapılması gerekiyor. Yoğun katılım sağlayarak bizleri yalnız bırakmadıkları için tüm öğrencilerimize de teşekkür ediyor, Cenab-ı Allah’tan tuttuğumuz oruçları kabul etmesini ve nice ramazan aylarında birlikte iftar yapmayı bizlere nasip etmesini diliyorum” dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)