banner21

Başkan Özkan’ın Esnaf Buluşmaları Devam Ediyor

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan hafta içinde ziyaret ettiği esnaflarla Bedesten’de buluşmaya onların talep ve isteklerini dinlemeye devam ediyor.

GÜNDEM 06.03.2018, 10:11 14.09.2018, 02:00
Başkan Özkan’ın Esnaf Buluşmaları Devam Ediyor

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan hafta içinde ziyaret ettiği esnaflarla Bedesten’de buluşmaya onların talep ve isteklerini dinlemeye devam ediyor.

Esnaf buluşmalarının beşinci haftasında Bedesten’de düzenlenen programa Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve esnaflar katıldı.

Programın başında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Afrin’de yedi düvelle cesurca, kahramanca mücadele eden kahraman askerlerimize Allah’tan zaferler diliyoruz. Şehit olanları rahmetle anıyoruz Allah’ım rahmet eylesin mekanlarını cennet eylesin. Gazilerimize de Yüce Rabbimizden acil şifalar hayırlı sıhhatli uzun ömürler diliyorum. İçinde bulunduğumuz Bedesten aşağı yukarı 500 yıllık bir eser. Bedesten daha önce yıllardır kapalıydı. Burayı belediyemiz sosyal İşler Müdürlüğü faaliyetleri çerçevesinde olan projelerini burada icra ediyoruz.  Baktığımız gibi bir tuğlası bile oynamamış ecdad çok sağlam yapmış ki kendisinden sonraki nesiller yani bizler de buz eserlerden hayırlı hizmetler alsınlar diye. Bizde aynı gayeyle bu eserleri açtık, temizledik. Ecdadımızın bıraktığı gibi insanımızın hizmetine sunuyoruz “ dedi.

Esnafın talep ve önerilerine her zaman önem verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Bu toplantıları belediye başkanı olarak ben görev aldıktan sonra esnaf ziyaretlerine çıkıyorum. Hem sizin dükkanlarınızda müşteriniz oluyor vaktiniz tam olmuyor benimde zamanım çok değil böyle ayak üstü konuşuyoruz ama birçoğunuz diyor ki başkanım sohbet edelim bazı şeyler soracağız. Bende diyorum ki şöyle bir proje yaptık. Hafta içinde ziyaret ettiğim caddelerdeki esnaflarımızı Cuma günü akşam Bedesten’ de yemekli toplantı yapalım yemek işin bahanesi önemli olan bir araya gelip sohbet yapmamız. Bu münasebetle toplanıyoruz. Tekrardan teşekkür ediyorum ayaklarınıza sağlık. Bir araya gelmişken gerek caddelerimizde sokaklarımızda gerekse Niğde genelinde belediye hizmetleri olarak önerdiğiniz, istek ve şikayetleriniz, talepleriniz varsa onları dinleyeceğiz. Başkan yardımcılarımız ve müdürlerimiz notlar alacak sorulu cevaplı şekilde toplantımız devam edecek. Biz kruu bir slogan olağan demiyoruz birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız diye. Her zaman önerilerinize, isteklerinize ihtiyacımız olacak” diye konuştu.

AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin; “Özellikle sayın belediye başkanıma böyle bir toplantıyı organize ettiği için hasleten teşekkür ediyorum. Biz Niğde olarak bir ve beraber olmalıyız. Birlikte yönetmeliyiz. Birlikte yönetiyoruz sloganıyla bu toplantıları icra ediyor başkanımız. Ben hasleten teşekkür ediyorum katılımlarınızdan dolayı sizlere de teşekkür ediyorum. Öncelikle kahraman ordumuzun Afrin’de yürüttüğü mücadelede askerlerimize zaferler diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Dünya çok enteresan ve hızlı bir süreçten geçiyor. Türkiye ise o sürecin içerisinde hedef noktası. Yani çevremizde dönen tüm oyunların, çevremizde yaşanan tüm savaş ve iç kargaşaların asıl hedefi aslında Türkiye. Çünkü bulunduğumuz coğrafya bedel isteyen bir coğrafya. Jeopolitik olarak çok önemli bir yerde yaşıyoruz, verim olarak çok önemli bir yerde yaşıyoruz. Ve dolayısıyla bin yıllık haçlı ordusunun hedefi, amacı bizi bu Anadolu topraklarından ceddimizin binlerce şehit vererek kanlarıyla emanet ettiği ve şehit vermeye devam ettiğimiz bu vatandan bizi atmak gibi bir hedefleri var. Bin yıldır saldırıyorlar, saldırmaya da devam edecekler. Rabbim devletimizin bekasını daim eylesin inşallah, devletimize zeval vermesin. İnşallah şehitlerimiz yüzü suyu hürmetine ülkemiz huzurla mutlulukla daim olacaktır. AK Parti İl Başkanlığına atandığım dünden beri belediye başkanımızla, milletvekillerimizle sizlere hizmet etmeye gayret ediyoruz. Her daim emrinizdeyiz. Özellikle esnaflarımız bizim için çok önemli. İstihdam açısından ve katma değer üretme açısından çok önemlisiniz. Bu yüzden sizin emrinizdeyiz. Allah işinizi gücünüzü bereketli eylesin, bol kazançlar nasip etsin sizlere ki verdiğiniz vergilerle bu devletimiz ayakta. Allah’a hamd olsun ki verdiğiniz vergilerle ülkemizde milli silahlar, insansız hava araçları üretilip kimseye muhtaç olmadan hainlerin tepesine çöküyoruz sizlerin sayesinde oluyor. İlimiz nezdinde de beraberce omuz omuza siyasi amaç gütmeksizin belediye hepimizin belediyesi Niğde hepimizin Niğde’si. Herhangi bir siyasi görüş fark etmeksizin biz sizin emrinizdeyiz görüşlerinize amadeyiz, eleştirilerinize açığız. Birlikte Niğde’ye hizmet etmek gayretindeyiz” dedi.

Program esnafın talep ve isteklerinin dinlenmesiyle devam etti.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)