BELEDİYE"23 NİSAN ÇOCUK SİRKİ" ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Niğde Belediyesi'nin Düzenlediği "23 Nisan Çocuk Sirki" Etkinliği, Çocuklar ve Aileleri Tarafından Büyük İlgi Gördü.

GÜNDEM 24.04.2023, 17:04
BELEDİYE"23 NİSAN ÇOCUK SİRKİ" ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Niğde Belediyesi'nin Düzenlediği "23 Nisan Çocuk Sirki" Etkinliği, Çocuklar ve Aileleri Tarafından Büyük İlgi Gördü.

Niğde Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak için özel bir etkinlik düzenledi. "23 Nisan Çocuk Sirki" adı verilen etkinlikte çocuklar, yılan show, kukla show, illüzyon gösterisi ve palyaço show gibi birçok gösteriyle eğlendi. Çocuklar ücretsiz olarak katılabildikleri etkinlikte, sirk gösterilerinin keyfini çıkardılar.

Etkinlik, Niğde Belediyesi tarafından organize edilirken, çocukların bayramlarını coşkuyla kutlamaları amaçlandı. Yılan show'da, özel olarak eğitilmiş yılanlar, sıradışı hareketleriyle çocukların hayranlığını kazandı. Kukla show'da ise, çeşitli renkli kuklalar ve öyküler, çocukların yüzlerinde gülümsemeler oluşturdu. İllüzyon gösterisi, sıradışı numaralarıyla büyüleyici bir deneyim sunarken, palyaço show ise çocukları kahkahaya boğdu.

Niğde Belediyesinin düzenlediği 23 Nisan Sirkine yoğun bir katılım olurken etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Özdemir; “İki bayramı bir arada yaşıyoruz. Bizde Niğde Belediyesi olarak çocuklarımıza bir etkinlik yapalım istedik. Çünkü biraz önce arkadaşlarımızın da söylediği gibi ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Maalesef ramazan ayını da buruk geçirdik. Büyük bir felaket yaşadık. Öncelikle bu felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olarak kutulan ve tedavisi devam eden vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah ülke olarak bir daha böyle büyük felaketler yaşamayız. Hep böyle güzel günlerde bir araya geliriz. Çocuklarımızın yüzü hep gülsün inşallah.  Onların yüzü gülsün diye bizde elimizden geldiği kadar gayret ediyoruz. Gece gündüz demeden çalışıyoruz. Onları böyle mutlu görmek bizim için her şeye bedel.

Bugün Niğde Belediyesi Kültür Merkezindeyiz. Burada çocuklarımızın rol alacağı tiyatro gösterileri, sanatsal faaliyetler ve müzik faaliyetleri olacak inşallah. Niğde Belediyesi her şeyiyle sizlere ait. Kültür merkezimizde hayırlı olsun diyorum. Bugünde 23 Nisan dolayısıyla güzel bir etkinlikte bir aradayız. İnşallah bizler çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak adına devraldığımızdan çok daha iyi noktalarda şehir bırakmak adına elimizden geldiği kadar çalışıyoruz. İnşallah bu emaneti de çocuklarımıza devredeceğiz. Atatürk’te gelecek gençlerindir demiş, ülkeyi ve cumhuriyeti gençlere-çocuklara emanet etmiştir. İnşallah bizde aldığımız bu emaneti en iyi şekilde çocuklarımıza bırakacağız. Çocuklarımız da Türkiye Cumhuriyeti’ni çok daha iyi noktaya götüreceklerdir.

Meclisimizin kuruluşunun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızın 103. yıldönümünü ve aynı zamanda da Ramazan Bayramı’nızı kutluyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. İyi eğlenceler diliyorum. “İfadelerini kullandı.

Etkinlik çocukların coşkulu katılımıyla son bulurken, çocuklar unutulmaz bir 23 Nisan kutlaması yaşadılar.(Niğde Belediyesi)

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)