BOR MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN KADİM OYUNLAR ŞENLİĞİ

Bor Müftülüğüne  bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler “Kadim Oyunlar Çocuk Şenliğinde Pınarbaşı mesire alanında" bir araya geldi.

GÜNDEM 06.06.2022, 11:07
BOR MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN KADİM OYUNLAR ŞENLİĞİ

Diyanet İşleri Başkanlığımızca ülke genelinde İhtiyaç odaklı Kur'an kurslarında eğitim gören yetişkinler ile 4-6 yaş grubu öğrenciler arasında paylaşımı ve bilgi aktarımını sağlamak amacıyla kadim oyunların yetişkinler tarafından 4-6 yaş grubu öğrencilerimize öğretildiği ve beraberce oyunların oynandığı "Kadim Oyunlar Şenliği" başlatıldı.
Bu kapsamda Bor Müftülüğü 4-6 Yaş Grubu Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilerin katılımıyla düzenlenen “Kadim Oyunlar Şenliği” programında, körebe, çuval yarışı, ip atlama, halat çekme, taş yıkma, yakar top gibi oyunlar oynandı.
Kur’an Kursları öğrenci ve öğreticilerinin katıldığı şenliğe veliler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Program sonunda öğrencilere ikramda bulunuldu.
Programa katılan Bor  İlçe Müftüsü İsmail ÇAKIR, " Programın düzenlenmesinde emeği geçen Kuran Kursu öğreticilerimize, din görevlilerimize, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz.
 Öğrencileri bizlere emanet eden velilerimize, eğitimlerinde emeği geçen Kur'an Kursu Öğreticilerimize teşekkür ediyorum, evlatlarımıza ve kursiyerlerimize başarılar  temenni ediyorum. Şenliğimiz kutlu olsun dedi. 
HABER: OĞUZ ESER
 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)