BOR OSB TÜRKİYE’NİN 7. BÜYÜĞÜ OLMA YOLUNDA

Bor Karma ve Deri İhtisas OSB’nin genişleme alanının belirlenmesi adına kurum görüşlerinin iletildiği toplantı Bor Karma ve Deri İhtisas OSB toplantı salonunda gerçekleştirildi.

GÜNDEM 20.01.2022, 22:03 23.01.2022, 22:24
BOR OSB TÜRKİYE’NİN 7. BÜYÜĞÜ OLMA YOLUNDA

Bor Karma ve Deri İhtisas OSB’nin 3. Genişleme Alanı Yer Seçimi Toplantısı Gerçekleştirildi.

Bor Karma ve Deri İhtisas OSB’de arsa tahsis doluluğunun %99’a ulaşmasıyla birlikte yeni yatırım taleplerine cevap verilebilmesi adına 3. Genişleme alanı için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın komisyon kurulu başkanlığında yer seçimi toplantısı gerçekleştirildi.

Bor Karma ve Deri İhtisas OSB Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılan kurumların olumlu görüşleri alınarak 680 Hektar alanda yatırım alanı oluşturulmasının mutabakatına varıldı.

Genişleme alanının kabulü ile Bor Karma ve Deri İhtisas OSB tek bir yönetime bağlı Türkiye’nin en büyük alana sahip 7. Bölge Müdürlüğü olacak.

Bor Karma ve Deri İhtisas OSB Müdürü Ali İlker Atabay: “ Memleketimize yeni istihdam alanlarının açılması için atılan bu adımda ortak mutabakat sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerine, Bor Belediye Başkanımıza, Niğde İl Özel İdaresi’ne, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüze, İl Sağlık Müdürlüğümüze, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüze, Niğde Müze Müdürlüğümüze, Teiaş 11. Bölge Müdürlüğümüze, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze, Ahiler Kalkınma Ajansı Niğde Ofisine, Medaş Bor İşletme Müdürlüğümüze, Botaş İşletme Müdürlüğümüze teşekkürlerimizi bildiririz. Dedi.

Toplantıyla alakalı kısa bir açıklama yapan Bor Belediye Başkanı Serkan Baran ise: “Memleketimizin gelişimi ve refahı için üretimin, sanayinin ve istihdamın destekçisi olmaya devam ediyoruz. Organize sanayi bölgemizin genişleme toplantısını gerçekleştirdik. Genişleme alanımız kabul görürse tek bir yönetim altında olan Türkiye’nin 7. Büyük Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olacak” dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)