BOR OSB ve ÜNİVERSİTE'DEN İŞ BİRLİĞİ

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile Niğde Bor Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

GÜNDEM 16.02.2022, 17:16
BOR OSB ve ÜNİVERSİTE'DEN İŞ BİRLİĞİ

Protokole Niğde Bor Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü adına Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Üniversite adına ise Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu imza attı.

İmzalanan protokol ile, eğitim-öğretim ve araştırmaya ilişkin iş birliğinin geliştirilmesi ve bunun yerleştirilmesi üzere gerekli şartları düzenlemek, ilgili esas ve kuralları belirlemek, Üniversite Rektörlüğü ve Bor OSB Müdürlüğü’nün üniversite ile sanayi arasında kurulacak iş birliklerini birlikte ele almak, karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirmek, yapılacak çalışmalarda yenilikçi ürün ortaya konulmasında üniversitenin bilgi ve birikiminden yararlanmasını tesis etmek maksadıyla taraflar arasında sağlıklı bir iletişimin geliştirilerek iş birliğinin oluşturulmasına katkı sağlamak amaçlanıyor.

Ayrıca ilgili protokolün yürütülmesinde, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğü Teknoloji Transfer Ofisi ve Bor OSB’den Bölge Müdürlüğü Ofisleri, temas noktası olarak faaliyet gösterecekler.

Kaynak: Niğde Valiliği
Yorumlar (0)