Bor TSO'dan Darbe Tepkisi

Bor Ticaret Ve Sanayi Odası 15 Temmuz'da yaşanan darbe olaylarına tepki göstererek önemli açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 20.07.2016, 09:14 21.03.2017, 21:31
Bor TSO'dan Darbe Tepkisi
Bor Ticaret Ve Sanayi Odası 15 Temmuz Cuma günü akşamında gerçekleştirmek istenen alçak darbe karşısında sessiz kalmadı. Bor Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Eriç ve Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada: "Demokrasi vazgeçilmezimiz, milli irade gücümüz, kardeşliğimiz geleceğimizdir.

Haber: Borun Sesi Gazetesi - Özel Haber

Bor Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak karşınızdayız. Türkiye de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 oda-borsa olarak 81 ilde  bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz. 15 Temmuz gecesi milletimizin ve milli kurumlarımız,demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece,birliğimiz ve oda-borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması,Türk milletinin birlikte duruşu,kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizde bütün kurumların, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyası partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik , beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Başta sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz.

Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan meclisimizle gurur duyuyoruz. Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK'nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler gücünü sandıktan,yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenekte görmüyoruz. Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz.

Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Allaha şükür milletimizin sağ duyusu ve cesareti ile bu darbe girişimini durdurduk. Bu şerden hem demokrasimizi hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Hepimiz demokrasi konusunda toplumda  sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz. Şimdi çok daha güçlü olmak birbirimize daha fazla sarılmak ve birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Çünkü bizi biz yapan bizi ayakta tutan ve bizi millet yapan unsur budur.

Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzaklarına asla düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugünde, yarın da TOBB ve 365 oda-borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Mustafa Kemal  Atatürk'ün  hakimiyet  kayıtsız ve  şartsız milletindir sözünü hep aklımızda tutarak ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim yeter ki birbirimizi sevelim birbirimize inanıp güvenelim. Bu vesile ile halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı demokrasiden asla vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini asla kabul etmeyeceğimizi bir daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça bizlerde varız, demokrasi varsa hepimiz varız. Kamuoyuna saygıyla duyururuz." denildi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)