banner21

Cumhurbaşkanı Erdoğan Niğde'ye Geliyor

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz anmaları kapsamında Niğde’ye gelerek, Şehit Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret edecek.

GÜNDEM 07.07.2017, 10:20 07.07.2017, 10:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan Niğde'ye Geliyor

 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz anmaları kapsamında Niğde’ye gelerek, Şehit Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret edecek.

15 Temmuz anma etkinlikleri, 11 Temmuz'da başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'un simge isimlerinden Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda, darbeci general Semih Terzi'yi öldürerek darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir'in kabrini ziyaret edecek. Erdoğan, İstanbul'da şehit düşen, yakın dostlarından ve çalışma arkadaşlarından Erol Olçok ve oğlunun mezarları başında da dua edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Meclis Başkanı Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım da eşlik edecek.
ANMA ETKİNLİKLERİ 15 TEMMUZ'DA
15 Temmuz'da ise anma etkinlikleri başlayacak. Meclis'te saat 13:00'te özel oturum düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşma yapmayacağı özel oturumda dört siyasi partinin temsilcileri olacak. Buradaki törende, komuta kademesi tam kadro yer alacak.
ERDOĞAN, ANITIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki törenin ardından İstanbul'a geçecek. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki anma töreninde köprünün Anadolu Yakası'ndaki girişine inşa edilen anıtın açılışını gerçekleştirecek. Erdoğan, ardından Ankara'ya dönecek.
ANKARA'DA SIHHİYE'DEN BAŞLAYACAK YÜRÜYÜŞ
AK Parti öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılımı ile Sıhhiye'den "Milli Birlik Yürüyüşü" yapılacak. Yürüyüşün sonuna katılacak Erdoğan, gece Meclis'in bombalandığı saatte ise bir konuşma yapacak.
MARMARİS'TE KONAKLADIĞI OTELE TELEKONFERANSLA BAĞLANACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, 15 Temmuz'da bombalara hedef olan Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Kahramankazan, Akıncı Üssü ile Marmaris'te konakladığı otele telekonferans ile bağlanacak.
DEMOKRASİ NÖBETİ VE MİLLET CAMİSİ'NDE SABAH NAMAZI
Erdoğan daha sonra "Demokrasi Nöbeti"ne katılacak ve beraberindekilerle Millet Camisi'nde sabah namazı kılacak. Ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki anıtın açılışını yapacak.
11-16 Temmuz arasında TOBB, SETA ve bazı sivil toplum kuruluşları da anma etkinlikleri düzenleyecek. AK Parti Genel Merkezi'nde fotoğraf sergisi açılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu etkinliklere katılacak.

Yorumlar (0)