Eski Kitaplara İlgi Yoğun

Niğde’de özellikle lise ve üniversite öğrencilerinin uğrak yeri olan sahaflar büyük ilgi görüyor. Ucuz olması ve takas imkânı dolayısıyla tercih sebebi olan ikinci el kitapların alınıp satıldığı dükkanlar son yıllarda özellikle tercih ediliyor.

GÜNDEM 03.02.2018, 17:34 03.02.2018, 17:35
Eski Kitaplara İlgi Yoğun

Niğde’de özellikle lise ve üniversite öğrencilerinin uğrak yeri olan sahaflar büyük ilgi görüyor. Ucuz olması ve takas imkânı dolayısıyla tercih sebebi olan ikinci el kitapların alınıp satıldığı dükkanlar son yıllarda özellikle tercih ediliyor. Hem ucuz olması hem de okudukları kitapları getirerek başka bir kitapla değiştirebilme şansının sunulması öğrenciler arasında ikinci el kitapçıları daha cazip bir hale getiriyor.

İkinci el kitap satan dükkân sahibi; yoğunluktan memnun olduklarını bunun yanında okuma oranının da Niğde nüfusuna göre gayet iyi olduğunu söylerken; “İkinci el kitapların tercih edilmesinin en büyük nedeni ucuz olması. Örneğin, piyasada 10 TL’lik bir kitap bizde 3 TL bu yüzden öğrenciler tercihini eski kitaplardan yana kullanıyor. Ayrıca ellerindeki eski kitapları getirerek takas yöntemiyle değiştirebiliyorlar” dedi.

 

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)