banner21

Esnaf Buluşmalarına Yoğun İlgi

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan tarfından organize edilen Esnaf Buluşmaları adlı program devam ediyor. Bizzat esnafın dükkanına gidilerek davet edilen esnaflar her hafta Cuma akşamı Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan ile buluşuyor.

GÜNDEM 19.02.2018, 11:10 19.02.2018, 11:11
Esnaf Buluşmalarına Yoğun İlgi

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan tarfından organize edilen Esnaf Buluşmaları adlı program devam ediyor. Bizzat esnafın dükkanına gidilerek davet edilen esnaflar her hafta Cuma akşamı Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan ile buluşuyor.

Belediye Başkanı Rifat Özkan Bedesten’de düzenlenen esnaf buluşmalarının üçüncüsünde de esnafların istek ve taleplerini dinledi. Elhacı Mahmut ve Bankalar Caddesi esnafının bulunduğu yemekte Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, AK Parti Niğde Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Taciroğlu ve birim müdürleri katıldı.

Katılım sağlayan esnaflara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Tarihi Bedestenimizde ecdadımızın bize kendimizden sonraki gelen nesiller de kulansın diye çok sağlam yaptığı bu bedesten binamızda yine biz ecdadımızın bıraktığı mana ve mahiyete uygun olarak insanlara hizmet şeklinde değerlendirdiğimiz bu binamızda Elhacı Mahmut ve Bankalar caddesindeki esnafımızı Cuma günü esnaf sohbetleri davetimize icabet etmenizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum hoş geldiniz” dedi.

Belediye Başkanı Özkan; “Niğde Belediyesi olarak biz bu sohbetleri başkan olarak yeni görev aldıktan sonra kısa kısa esnaf ziyaretleri yaptığımda bizim de çok vaktimiz olmuyor ama şunu hissettim iyi bir sohbet yapmamız gerekiyor. Bunu düşünerek arkadaşlarımızla Cuma günleri bahara kadar sohbet yapalım sorunlarımızı, çalışmalarımızı gözden geçiririz esnaflarımızın kendi sorunlarını ortaya koydukları sorunlara çözüm üretme noktasında sohbet ortamı oluşturalım dedik” şeklinde konuştu.

Türk milletinin kahramanlığından bahseden Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Milletimizin, bayrağımızın, ezanımızın tüm değerlerimizin korunması için canını ortaya koyarak Afrin’de çarpışan Mehmetçiklerimiz, kardeşlerimiz var şehadet şerbetini içen kardeşlerimiz var. Şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar hayırlı sıhhatli uzun ömürler diliyorum. Allah onların hepsinden razı olsun biz Türk milleti olarak tarihi sürecimiz içerisinde Allah’ın bahşettiği bu cennet vatanı kimseye bırakmayız, kimseye böldürtmeyiz. Yıllardır Malazgirt’ten bu tarafa Alparslan Han Hazretlerinin yaptığı gibi kefenimizi giyer yola çıkarız.  Bu vatanda ya alnımız açık başımız dik kahramanca yaşarız ya da ölürüz başkası olmaz bizim için. Aynı düsturla aynı manayla aynı mahiyetle kardeşlerimiz çarpışıyor Rabbim düşmanların gözünde daha büyük göstersin. Düşmanlarımızı da Kahhar ismi şerifiyle kahr-u perişan eylesin” diye konuştu.

Esnaf buluşmalarından dolayı Belediye Başkanı Rifat Özkan’a teşekkür eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç ise; “Belediye başkanımıza böyle bir mekanda sizlerle bizi buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum. Bizden daha çok söz sizde olacak çünkü halkla iç içe olan sizlersiniz çarşı esnafı sizlersiniz. Sizin istekleriniz arzularınız Niğde’mizin gelişmesi yönünde sizin istekleriniz bize yol gösterici olacaktır. Bundan dolayı da başkanıma tekrar teşekküre diyorum. Daha önce de yapılıyordu ama böyle geniş kapsamlı ilk defa organize oluyor. Bizim için memnun edici bir faaliyet. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)