banner21

KOSGEB Adı Altında Para İsteyenlere İtibar Etmeyin

Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Erdoğan Aykin, bazı dolandırıcıların KOSGEB destek ve kredilerini belirli bir komisyon karşılığında çıkaracağız diye esnafların arandığını belirterek, esnafları bu tür kişilere itibar etmemeleri konusunda uyardı.

GÜNDEM 10.10.2017, 08:36 10.10.2017, 08:39
KOSGEB Adı Altında Para İsteyenlere İtibar Etmeyin

Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Erdoğan Aykin, bazı dolandırıcıların KOSGEB destek ve kredilerini belirli bir komisyon karşılığında çıkaracağız diye esnafların arandığını belirterek, esnafları bu tür kişilere itibar etmemeleri konusunda uyardı.

Esnaflarımızdan Şikâyetler Alıyoruz

NESOB Başkanı Aykin, KOSGEB’den hibe kredisi çıktı. Belirli bir ücret karşılığında belgeleri size göndereceğiz şeklinde esnafların arandığını belirterek, “KOSGEB’den hibe destek kredisi çıktı. Belli bir ücret karşılığında belgeleri göndereceğiz. Bedeli karşılığında KOSGEB Destekleri ile ilgili broşür, kitap, doküman gibi materyaller göndereceğiz veya KOSGEB’in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracağız diyerek bazı dolandırıcılar tarafından esnaflarımız arandığına dair şikayetler alıyoruz” dedi.

KOSGEB KOBİLERE ÜCRETSİZ DESTEK VERİYOR

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Aykın konu hakkında yaptığı açıklamada,  NESOB olarak KOSGEB kuruluşundan bu yana KOBİ ve girişimcilere yönelik hibe ve geri ödemeli olmak üzere çeşitli destekler sağlandığını ve bu faaliyetleri de sürekli kamuoyu ile paylaştıklarını belirterek, “ KOSGEB’in girişimcilere sağladığı destekler konusunda gerek bizler ve Niğde KOSGEB Müdürü Hakan Koçak kamuoyuna gerekli açıklamaları yapmaktadır.

Bilindiği üzere KOSGEB, kuruluşundan bu yana KOBİ ve girişimcilere yönelik hibe ve geri ödemeli olmak üzere çeşitli destekler sağlamaktadır ve bu faaliyetleri de sürekli kamuoyu ile paylaşmaktadır.  KOBİ’lere sağlanan bu destek programlarını başarı ile uygularken, özellikle yeni programların başlatıldığı ve tanıtıldığı dönemlerde danışmanlık hizmeti verdiklerini iddia eden ve kurumumuzla hiçbir bağı olmayan bazı şahıslar ve firmalarca; “KOSGEB’den hibe destek kredisi çıktı. Belli bir ücret karşılığında belgeleri göndereceğiz.’’, Bedeli karşılığında KOSGEB Destekleri ile ilgili broşür, kitap, doküman gibi materyaller göndereceğiz’’ veya ‘’KOSGEB'in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracağız’’ yönünde, gerçeğe uygun olmayan, asılsız beyanlarla, işletmeleri yanılttıkları ve maddi menfaat temin ettikleri yönünde şikayetler gelmektedir” dedi.

DOLANDIRICILIK GİRİŞİMLERİNE İTİBAR ETMEYİN

KOSGEB’in KOBİ’lere ve girişimcilere ücretsiz ve aracısız olarak destek hizmeti verdiğini belirten NESOB Başkanı Aykin, “KOSGEB’in KOBİ’lere ve girişimcilere ücretsiz ve aracısız olarak vermektedir. KOSGEB’in destek ve hizmetlerini menfi yönde etkileyen bu tür yanlış beyanlara ve dolandırıcılık girişimlerine esnaflarımız itibar etmesinler. KOSGEB adını kullanarak KOBİ’lerden maddi talepte bulunan kişi ve kuruluşları, mağduriyet yaşayan KOBİ’lerin bizzat Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunmaları gerekmektedir. KOBİ ve girişimcilerimiz, KOSGEB Niğde Müdürlüğüne bizzat başvurarak ya da 444 1 567 numaralı KOSGEB Çağrı Merkezini telefonla arayarak en doğru bilgiyi alabilirler” şeklinde konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)