banner21

Kurban Öncesi Önemli Uyarı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Niğde İl Müdür Vekili Sadettin Yılmaz, Kurban Bayramı öncesi hayvan ticareti ile uğraşan vatandaşlara uyarılarda bulundu.

GÜNDEM 06.09.2016, 09:02 06.09.2016, 09:03
Kurban Öncesi Önemli Uyarı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde şap aşısı uygulamalarına il müdürlükleri eliyle aralıksız devam edildiğini belirten İl Müdür Vekili Sadettin Yılmaz, “Şap aşılamasında öncelikle kurbanlık hayvanların aşılanması konusunda gerekli çalışmalar tamamlanmıştır ” dedi.

İller arası hayvan sevklerinde küpeleme işlemleri tamamlanmamış, TÜRKVET veri tabanına kaydedilmemiş, yanlarında pasaportları/nakil belgeleri bulunmayan hayvanların sevklerine izin verilmeyeceğini belirten Yılmaz, “Kurban Bayramı tatili süresince de İl genelinde görevlendirilecek nöbetçi veteriner hekimlerimiz herhangi bir aksaklık yaşanmaması amacıyla denetimler gerçekleştirecektir. Son olarak vatandaşlarımızın kurbanlık hayvan alımlarında dikkat etmeleri gereken başlıca hususlar olarak sıralayabiliriz. Özellikle veteriner sağlık raporu ile büyükbaş hayvanlar için pasaport, küçükbaş hayvanlar için nakil belgesi olmayan, küpesi bulunmayan, çok zayıf olan, gebe olan, yeni doğum yapmış olan, yüksek ateşi olan, çok genç ve etleri olgunlaşmamış olan hayvanların alınmaması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)