banner21

Marangozlar Odasından Hammadde Zamlarına Tepki

Bor ilçe Marangozlar Odası Başkanı Kani Demirbilek, mobilya malzemelerine son 6 ayda yüzde 60 ila 70 arasında zam geldiğini, bu durumun mobilya üreticilerini zora soktuğunu söyledi. Demirbilek, satış fiyatlarının değişmediğini, ancak gelen zamlar karşısında üretim yapamaz hale geldiklerini dile getirdi.

GÜNDEM 27.02.2018, 11:44 14.09.2018, 02:06
Marangozlar Odasından Hammadde Zamlarına Tepki

Bor ilçe Marangozlar Odası Başkanı Kani Demirbilek, mobilya malzemelerine son 6 ayda yüzde 60 ila 70 arasında zam geldiğini, bu durumun mobilya üreticilerini zora soktuğunu söyledi. Demirbilek, satış fiyatlarının değişmediğini, ancak gelen zamlar karşısında üretim yapamaz hale geldiklerini dile getirdi.

Mobilya üreticileri son 6 ay içinde mobilya hammaddesine gelen zamlarla sarsıldı. Esnafın zor durumda olduğunu söyleyen Bor Marangozlar Esnaf Odası Başkanı Kani Demirbilek, Türkiye genelinde Ağaç İşleri Federasyonu öncülüğünde başlatılan imza kampanyasına Bor Marangozlar Esnaf Odası olarak destek verdiklerini belirtti.

Mobilya malzemelerinin tümüne zam geldiğini kaydeden Demirbilek, 6 ay öncesine kadar 150- 160 lira arasında aldıkları mobilya üretim malzemesi olan bir tabaka MDF'nin şu anda, 210- 220 lira arasında satıldığını söyledi.

 İş yapamaz hale geldiklerini ifade eden Kani Demirbilek, "Mobilya malzemelerinin bir kısmı yurtdışından geliyor. Bir kısmı da Türkiye'den karşılanıyor. Ancak tüm mobilya malzemelerine zam geldi. Neredeyse 1 yılda yüzde 100 zam gördük. Bu hammaddeye bir çözüm bulunsun. Burada artık esnafın önünü açacak yeni projeler üretilmeli. 3 yıldan bu yana satış fiyatları değişmedi. Mobilya üreticisi işi almadan önce oturup fiyatı düşünüyor. Bu duruma artık birileri dur demeli" diye konuştu.

'İMZALARI CUMHURBAŞKANI'NA ULAŞTIRACAĞIZ'

Demirbilek, imza kampanyasıyla ilgili olarak da, "Şu anda imza kampanyamız sürüyor. Bütün esnafımızı tek tek gezerek imza topluyoruz. Çünkü federasyonumuzdan gelen genelgeyle bütün esnaflarımızdan imza toplayıp bunları Cumhurbaşkanımıza kadar ulaştıracağız. Sonunda Cumhurbaşkanımız bu duruma bir el atacaktır" dedi.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (1)
kani demirbilek 5 yıl önce
marangozlar olarak yönetim kurulum denetim kurulum ve üyelerim adına borun sesi gazetesine duyarlılıgından dolayı teşekkür ederim iyiki varsınız