Müftü Gürpınar'dan Bilet Uyarısı

Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, piyango bileti ile elde edilen kazancın haram olduğunu belirterek, "Her yeni yılda bu sorular soruluyor. Biz de bunun yanlış olduğunu doğru olmadığını bu kazancın haram olduğunu söylüyoruz ama herkes yine bildiğini okuyor" dedi.

GÜNDEM 09.12.2016, 16:30 09.12.2016, 16:32
Müftü Gürpınar'dan Bilet Uyarısı
Niğde  İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, piyango bileti ile elde edilen kazancın haram olduğunu belirterek, "Her yeni yılda bu sorular soruluyor. Biz de bunun yanlış olduğunu doğru olmadığını bu kazancın haram olduğunu söylüyoruz ama herkes yine bildiğini okuyor" dedi.
Gürpınar; “2016 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde hemen hemen her cadde ve sokakta satılan milli piyango biletleri bu yılki 60 Milyon TL tutarındaki büyük ikramiyesi büyük ilgi görüyor. Büyük ikramiye birçok kişinin hayallerini süslese de din adamları, piyangonun bir çeşit kumar olduğunu ve piyango bileti ile elde edilen kazancın haram olacağını belirtiliyor” diye konuştu.
Konuyla ilgili Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar yaptığı açıklamada, "Yeni yıl gelince milli piyango soruları da arttı. Her yeni yılda bu sorular soruluyor. Biz de bunun yanlış olduğunu doğru olmadığını bu kazancın haram olduğunu söylüyoruz ama herkes yine bildiğini okuyor. Benim acizane bütün din kardeşlerime, Müslüman kardeşlerime tavsiyem odur ki ondan bundan ümidi kessinler. Ümitlerini Allah’a bağlasınlar. Allah’tan ümit kesilmez. Allah her kul için bir rızık takdir etmiştir. Bu rızkını yemeden kimse bu dünyadan gitmez. Bu rızkı da elde etmek için meşru yollar bellidir. O yollardan rızıklarını arasınlar. Haram yol ile kazanılan paradan hiçbir kimseye hayır gelmez, gelmemiştir bunu da tecrübe ile gördük, duyduk biliyoruz" eklinde konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)