banner21

Niğde 1. Kültür ve Sanat Etkinlikleri Düzenlendi

Niğde Kültür ve Sanat Derneği tarafından Niğde Kültür Merkezinde 1. Kültür ve Sanat Etkinlikleri programı düzenlendi.

GÜNDEM 11.07.2017, 10:30 11.07.2017, 10:31
Niğde 1. Kültür ve Sanat Etkinlikleri Düzenlendi

 Niğde Kültür ve Sanat Derneği tarafından Niğde Kültür Merkezinde 1. Kültür ve Sanat Etkinlikleri programı düzenlendi.

Düzenlenen programa Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, AK Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti Niğde İlçe Başkanı Ömer Kılıç, Niğde Kültür Müdürü Yardımcısı İsmail Tecimer, MİDDER Başkanı Reyhan Sayın, Birlik Vakfı Başkanı Mahmut Selim Albayrak ve misafirler katıldı.
Niğde Kültür Merkezinde düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Niğde Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Meral Bıyık açılış konuşması yaptı. Ebru Sanatçısı Bıyık; “ Niğde 1. Kültür ve Sanat Etkinliklerine hoş geldiniz. Biz dernek olarak etkinliklerimizi halkımıza geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz. Her yıl yeni bir etkinlikle siz sevgili halkımıza sunum yapacağız.” dedi.
Her yıl farklı bir etkinlikle Niğde’de kültür ve sanat konularını ele alacaklarını ifade ederek, Niğde’de ilk olarak yapılan etkinlik hakkında şunları söyledi: “ Yapmış olduğumuz etkinliğin ilk günü Boran Sanat Merkezi’nin Halk Müziği Konserini halkımızla buluşturacağız. 2. Günü ise Aksaray Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin Dr. Basri Köylü’nün Şizofren Hastalar ile hazırladığı ‘Bende Varım’ adlı tiyatro oyunu gösterimi sunulacaktır.”
Yoğun katılımın olduğu Niğde 1. Kültür ve Sanat Etkinlikleri düzenlenen etkinlikler beğeni topladı. Katılımlarından dolayı misafirlere teşekkürlerini ileten Niğde Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Meral Bıyık katılımın yoğun olmasından dolayı memnun olduklarını belirtti. (Haber: Cüneyt ÖZDEMİR)

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)